Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Zmiana w Škodzie. Klaus Zellmer za Thomasa Schäfera

Od 1 lipca 2022 roku dyrektorem generalnym Škoda Auto będzie Klaus Zellmer, który obecnie piastuje funkcję członka zarządu marki Volkswagen, odpowiedzialnego za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.

klaus zellmer skoda
Fot. Škoda

Transfer wewnątrz firmy

Klaus Zellmer zostanie mianowany nowym członkiem zarządu Škoda Auto w dniu 1 lipca 2022 r. Następnie zarząd wybierze go na nowego prezesa (zgodnie z wymogami czeskiego prawa). Zellmer zastąpi Thomasa Schäfera, który tego samego dnia zostanie natomiast dyrektorem generalnym Volkswagena. Więcej o tym transferze znajdziecie w osobnym newsie na motohigh.pl

Thomas Schäfer bezpiecznie przeprowadził firmę przez dwa niezwykle trudne lata, jednocześnie formułując jasny plan na przyszłość w ramach strategii Next Level – Škoda Strategy 2030. Dziś Škoda Auto jest marką jeszcze bardziej elektryczną, cyfrową i globalną niż kiedykolwiek wcześniej. Thomas położył podwaliny pod obiecującą przyszłość marki, z sukcesem wprowadzając elektryczny model Enyaq iV oraz planując kolejne premiery samochodów elektrycznych, przejmując odpowiedzialność za wiele nowych regionów i platform dla Grupy Volkswagen, a także pomyślnie wdrażając projekt India 2.0 – stwierdził Murat Aksel, przewodniczący rady nadzorczej w Škoda Auto.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Skoda Enyaq iV 80 srogą zimą. Pozytywne zaskoczenie

Kim jest Klaus Zellmer?

Klaus Zellmer ukończył studia z zakresu administracji biznesowej. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku jako asystent członka zarządu w Porsche AG. W 1999 roku przeniósł się do Porsche France, gdzie pracował nad rozwojem sieci sprzedaży, a następnie przejął funkcję Area Managera na Amerykę Północną.

Nowe millennium rozpoczał jako kierownik projektu nadzorujący rozwój obszarów sprzedaży i marketingu związanych z nową fabryką Porsche w Lipsku. W 2007 roku Zellmer został szefem marketingu w Porsche Germany. Następnie w 2010 roku objął stanowisko prezesa zarządu. W 2015 roku Klaus Zellmer dołączył do Porsche Cars North America w Atlancie w USA jako prezes i dyrektor generalny.

Od 15 września 2020 roku, Klaus Zellmer jest członkiem zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialnym za sprzedaż, marketing oraz obsługę posprzedażową. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama