Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Nissan także wspiera uchodźców z Ukrainy. Przekazał flotę samochodów

Nissan przekazał sześć samochodów na rzecz stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, zajmującego się bezpośrednim wsparciem ukraińskich szpitali i medyków. Pojazdy służyć będą w celu niesienia pomocy osobom poszkodowanym wskutek kryzysu humanitarnego w Ukrainie.

nissan ukraina uchodzcy
Fot. Nissan

Dwa rodzaje samochodów do różnych potrzeb

Główny element darowizny stanowią trzy samochody terenowe Nissan Pathfinder specjalnie przygotowane do funkcjonowania jako pojazdy pomocy medycznej w trudnych warunkach. W tylnej części kabiny znajdują się pełnowymiarowe nosze do transportu poszkodowanych oraz miejsce siedzące dla ratownika medycznego. Samochody są również wyposażone w zestaw niezbędnego wyposażenia sanitarnego oraz medykamentów potrzebnych do sprawnego udzielania pomocy.

Ponadto, w każdym z pojazdów znajduje się specjalna walizka pierwszej pomocy, umożliwiająca medykom zabranie podstawowego wyposażenia tam, gdzie nie można dotrzeć samochodem. Terenowe Nissany to wersje napędzane mocnymi, 4- i 6-cylindrowymi silnikami, zapewniającymi możliwość jazdy w trudnych, polowych warunkach. Dodatkowo, aby umożliwić jak najszybszy transport pacjentów, na samochodach zamontowano zestawy sygnałów świetlno-dźwiękowych.

Do użytku Polskiej Misji Medycznej przekazane zostały również trzy w 100% elektryczne Nissany Leaf. Za ich pomocą wolontariusze stowarzyszenia organizować będą transport uchodźców na terenie Polski, w szczególności osób słabszych i z niepełnosprawnościami.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Nissan Qashqai Tekna+ 1.3 DIG-T 6MT - druga rewolucja

Czym jest Polska Misja Medyczna?

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna od 1999 roku pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. Jego działania opierają się na pracy wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarzy, rehabilitantów, a także psychologów i analityków medycznych. Jest jedną z niewielu polskich organizacji pozarządowych, które udzielają pomocy medycznej.

Podczas konfliktu w Ukrainie zapewnia nieprzerwane funkcjonowanie miejscowych szpitali poprzez zakup i dostarczanie najpilniej potrzebnego sprzętu medycznego oraz lekarstw niezbędnych do ratowania zdrowia i życia. Stowarzyszenie uruchomiło także trzy punkty kompleksowej pomocy medycznej dla uchodźców z Ukrainy na przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennym i Budomierzu.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama