Czego szukasz?

Założ konto w BETFAN z motohigh.pl

Samochody

Honda oficjalnie zapowiedziała ZR-V. To europejski odpowiednik amerykańskiej HR-V

Honda oficjalnie zapowiedziała europejską obecność nowego SUV-a pod oznaczeniem ZR-V. Póki co japoński producent nie pokazał żadnych grafik, ale te można znaleźć w Chinach, gdzie model pojawi się w pierwszej kolejności. Wynika z nich, że ZR-V to po prostu chińsko-europejska wersja amerykańskiej Hondy HR-V.

honda zr-v
Honda ZR-V 2023

Kto nie lubi czasem zrobić trochę bałaganu?

Zacznijmy od początku. Honda w tym samym czasie ogłosiła nowy model pod nazwą ZR-V w Chinach i Europie. W Państwie Środka dodatkowo można już znaleźć grafiki i wiadomo, że produkcja samochodu ma odbywać się w lokalnej fabryce joint venture. I teraz najważniejsze – model najpierw trafi do chińskich klientów, a w Europie pojawi się w 2023 roku.

Konstrukcja Hondy ZR-V jest niemal identyczna z konstrukcją amerykańskiej Hondy HR-V, którą pokazano kilka tygodni temu. W momencie jej wprowadzania w USA producent zapowiedział, że z czasem pojawi się ona w Europie, no i teraz mamy tego oficjalne potwierdzenie. Różnice między modelami są minimalne. Tak, też nie do końca rozumiemy różne oznaczenia w różnych częściach świata dla prawie takiego samego samochodu. 

Nowy SUV marki będzie plasował się w ofercie Hondy pomiędzy modelami HR-V i CR-V. Już wiadomo także, że ZR-V będzie pełną hybrydą z układem napędowym e:HEV, który jest dumą marki, a niedawno pojawił się chociażby w nowej Hondzie Civic.

honda zr-v

Honda ZR-V 2023

Póki co bez szczegółów

Sylwetka nadwozia chińsko-europejskiej Hondy ZR-V i amerykańskiej HR-V jest niemal taka sama, ale patrząc od przodu można zauważyć pewne różnice. To chociażby nieco zmodyfikowane przednie reflektory z różnymi sygnaturami świetlnymi i różnymi dekorami wokół dolnej części przedniego zderzaka. Linia samochodu także jest podobna, ale nie identyczna. 

ZOBACZ TAKŻE
Idealny pojazd na budowę? Ta mała Honda wyręczy pracowników (video)

Inne są także domyślne felgi oraz dach – w amerykańskiej HR-V jest on jednoczęściowy, a w ZR-V większy i dwuczęściowy. Z tyłu można zauważyć chromowane części w dolnej części zderzaka, a także dwie rury wydechowe. 

Japoński producent samochodów nie podał jeszcze żadnych szczegółów technicznych dotyczących modelu. Można tylko domniemywać, że będzie on powiązany z nową Hondą Civic. Nie ma się co temu dziwić, bowiem marka obecnie stawia na elektryfikację swoich modeli i promowanie układu napędowego e:HEV

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama