Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Nyck de Vries znów na szczycie | Analiza 2. wyścigu E-Prix Berlina

Nyck de Vries po kilku fatalnych wyścigach zdołał w końcu pokazać się z dobrej strony. Holender po brawurowym starcie ograł Edoardo Mortarę i Stoffela Vandoorne. Czas na analizę drugiego wyścigu E-Prix Berlina 2022.

Merc FE Berlin
Fot. Mercedes EQ FE

Najlepszy kierowca: Nyck de Vries

Aktualny mistrz świata Formuły E po wielu słabszych występach w tym sezonie w końcu zdołał przejechać dobry wyścig. Holender po starcie z 3. miejsca zdołał w brawurowym stylu przedarł się na prowadzeniu. De Vries następnie bezdyskusyjnie był najszybszym kierowcą na torze. To w środkowej fazie wyścigu zdecydowanie ułatwiło mu życie. Były junior McLarena zdołał bowiem wypracować sobie na tyle dużą przewagę, iż nawet Mortara, który w tamtym momencie korzystał z trybu ataku, nie był w stanie zbliżyć się do niego. Dla Holendra to druga wiktoria w tegorocznym sezonie Formuły E.

Świetna postawa Mercedesa

Niemiecka marka wyśmienicie zaprezentowała się przed rodzimą publicznością. Nyck de Vries jak już zostało wspomniane odniósł zwycięstwo. Z kolei 3. miejsce zajął Stoffel Vandoorne. Droga Belga po podium nie była jednak łatwa. Były kierowca F1 kompletnie zaspał na starcie i spadł na 7. lokatę, a startował z pierwszego rzędu. Vandoorne następnie raz po raz mijał rywali, dzięki czemu zdołał uratować swój wyścig.

ZOBACZ TAKŻE
Mortara ograł liderów podczas E-Prix Berlina | Analiza 1. wyścigu

Przełamanie Rowlanda

Oliver Rowland nie zaliczy dotychczasowego sezonu 2021/22 do udanych. Brytyjczyk do rundy w Berlinie uzbierał tylko 4 punkty. Na jego szczęście dzięki drugiemu wyścigowi w stolicy Niemiec zdołał powiększyć swój dorobek punktowy. Brytyjczyk po dobrym starcie utrzymał swoje miejsce. Następnie poprawił je dzięki znakomitej strategii z wykorzystaniem tryb ataku zdołał przebić się na 7. lokatę. Dla byłego kierowcy testowego Williamsa w F1, jest to najlepszy rezultat w tym sezonie.

Największe rozczarowanie: Oliver Turvey

Kierowca ekipy NIO 333 w kwalifikacjach do drugiego wyścigu w Berlinie spisał się znakomicie. Brytyjczyk zdołał w czasie czasówki zająć 13. miejsce. Wydawało się więc, iż powalczy on o nawet o punkty. Jednak jego znakomita postawa w kwalifikacjach to jedyny plus z drugiej części weekendu w stolicy Niemiec. Zawodnik reprezentujący barwy chińskiego zespołu przepadł bowiem kompletnie w wyścigu. Turvey źle zarządzał energią, a dodatkowo w złym momencie aktywował tryb ataku. Ostatecznie 35-latek został sklasyfikowany na 17. miejscu.

Klasyfikacje po weekendzie w Berlinie

Po podwójnej rundzie w stolicy Niemiec Stoffel Vandoorne nadal prowadzi w klasyfikacji kierowców. Belg do tej pory uzbierał 111 punktów. Edoardo Mortara dzięki znakomitej postawie przez cały weekend zdołał awansować na 2. miejsce w klasyfikacji kierowców. Czołową trójkę uzupełnia Jean-Eric Vergne, któremu kompletnie nie wyszedł drugi wyścig. Tracą oni do Belga kolejno 12 i 16 punktów. Z kolei w klasyfikacji zespołowej stawce przewodzi Mercedes, który uzbierał  173 punkty. Podium na ten moment uzupełniają ROKiT Venturi Racing i DS Techeetah. Szczegółowe klasyfikacje znajdziecie w odnośniku poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Końcowa klasyfikacja generalna Formuły E 2022. Sprawdźcie, jak wygląda

Kierunek Indonezja!

Już za niespełna 3 tygodnie Formuła E po raz pierwszy w historii będzie rywalizowała w Indonezji. Z tego też powodu ciężko przewidzieć, kto będzie bił się o najwyższe laury w państwie ze stolicą w Dżakarcie. Na pewno Edoardo Mortara będzie chciał pokazać wszystkim, iż rzeczywiście jest w gazie. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się 4 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuła E 2021/22. Gdzie i kiedy odbędą się wyścigi?

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama