Czego szukasz?

F2

F2: Pierwsza wygrana Sargeanta w karierze | Analiza

Logan Sargeant odniósł swoją pierwszą wiktorię w karierze w F2. Podium uzupełnili Theo Pourchaire i Liam Lawson. Czas na analizę wyścigu głównego F2.

Logan Sargeant wygrana Silverstone
Fot. F2

Najlepszy kierowca: Logan Sargeant

Amerykanin długo czekał na upragniony awans do F2. Jednak jak już się tam dostał, to od razu wbił się do czołówki. Podopieczny Carlina już w kwalifikacjach pokazał wszystkim, iż należy się z nim liczyć. Sargeant bowiem okazał się w nich najszybszych. Junior Williamsa następnie zamienił pole position na wygraną. Jego jazda była bardzo przemyślana. Podopieczny stajni z Grove dbał o opony, dzięki czemu w kluczowej fazie wyścigu odparł ataki ze strony Theo Pourchaire’a. Dla Amerykanina to pierwsza wiktoria na tym poziomie. Dodatkowo Sargeant został pierwszym Amerykaninem, który zwyciężył w wyścigu w nowoczesnej historii F2.

 

Najlepszy zespół: Carlin

Brytyjska stajnia wyścigowa ma co świętować. Oprócz wygranej Sargeanta, ich drugi kierowca również stanął na podium. Mowa tu o Liamie Lawsonie. Nowozelandczyk błysnął atomowym startem i już po kilkuset metrach wysunął się na 3. miejsce. Junior Red Bulla następnie odpierał szalone ataki Frederika Vestiego, przez co Duńczyk nie był w stanie go minąć. Ten wynik po ostatnich niepowodzeniach, na pewno jest osłodą dla Lawsona.

ZOBACZ TAKŻE
F2: Niesamowity Doohan, kompromitacja juniorów Red Bulla | Analiza

Największe zaskoczenie: Jake Hughes

Brytyjczyk po bardzo dobrym początku sezonu, w ostatnich rundach miał wielkie problemy ze zdobyciem punktów. Jednak dzięki znakomitej strategii zespołu VAR, Hughes przed swoją rodzimą publicznością zdołał zająć 10. miejsce. Były weteran F3, na ostatnim okrążeniu minął bowiem Fittipaldiego. Taka jazda podopiecznego Mercedesa mogła się podobać, zwłaszcza że Brytyjczyk znany jest z bardzo widowiskowej jazdy.

ZOBACZ TAKŻE
F2: Kogo warto obserwować w sezonie 2022?

Roy Nissany znów rozczarował swoim zachowaniem

Kierowca z Izraela znany jest z głupiej i nierozważnej jazdy. To samo stało się na pierwszym okrążeniu wyścigu głównego w Silverstone. Kierowca ekipy DAMS najpierw raz po raz wyjeżdżał poza tor, by potem przejść samego siebie. W kompletnie niezrozumiały sposób przed dohamowaniem do ostatniej szykany, chciał zablokować atak Dennisa Haugera. Zrobił to tak niefortunnie, iż Norweg stracił panowanie nad pojazdem. Następnie nie mogąc nic zrobić, Skandynaw najechał na tak zwany „sausage curb” i jego bolid został wystrzelony w powietrze. Pech chciał, iż uderzył on właśnie w maszynę Nissany’ego, który powinien teraz podziękować FIA za wprowadzenie systemu HALO. To nie pierwszy raz w tym sezonie, gdy podopieczny Williamsa robi takie rzeczy. Kilka miesięcy temu Richard Verschoor publicznie „doradził” mu, aby zmienił sport, który uprawia. 

 

ART pod lupą sędziów

Pourchaire i Vesti podczas głównego wyścigu w Silverstone spisali się na medal. Francuz uplasował się na 2. pozycji, a Duńczyk na 5. Jak się jednak okazało, ich wysiłki mogą pójść na darmo. Sędziowie bowiem badają, czy zespół dał im właściwe opony. Jeżeli wykryte zostanie przewinienie, to francuskiej stajni grozi nawet dyskwalifikacja z wyników wyścigu. 

Klasyfikacje po wyścigu głównym F2 w Silverstone

Felipe Drugovich po zawodach w Wielkiej Brytanii wciąż jest liderem mistrzostw z dorobkiem 148 punktów. 42 „oczka” traci do niego Theo Pourchaire. Z kolei czołową trójkę uzupełnia Logan Sargeant (88). Pełne zestawienia znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F2 2022. Sprawdź aktualną sytuację w tabeli

Następny przystanek: Austria

Zawodnicy F2 nie będą mieli czasu na odpoczynek. Już bowiem za tydzień odbędzie się runda na torze Red Bull Ring. Faworytami do wygranej są Theo Pourchaire i Felipe Drugovich. Zaskoczyć mogą także Jake Hughes, Ayumu Iwasa i Enzo Fittipaldi. Czy tak się stanie? Dowiemy się o tym już za kilka dni.

Wyniki wyścigu głównego

F2 wyniki feature 2022 Silverstone

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama