Connect with us

Czego szukasz?

GT

Wyścig 24h Spa 2022 z udziałem Karola Basza | Relacja live

Zapraszamy dośledzenia naszej relacji na żywo z tegorocznej edycji wyścigu 24h Spa w ramach GT World Challenge Europe i IGTC, w którym udział biorą między innymi Karol Basz i Valentino Rossi.

Fot. Beechdean AMR

Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim w trakcie samego wyścigu nie spodziewamy się żadnych opadów deszczu. Dodatkowym sprzymierzeńcem zawodników powinny być pobocza toru Spa-Francorschamps, które zmodyfikowano i już teraz można powiedzieć, że zdają one egzamin. Niemniej jednak wyzwanie w postaci walki sześćdziesięciu sześciu aut na takim torze nadal jest dość groźne i należy się spodziewać licznych neutralizacji, szczególnie w nocy. Niemal pewne jest też to, że wielu zawodników otrzyma bolesne kary przejazdu przez aleję serwisową za notoryczne łamanie limitów toru. Dlaczego ta kara jest tak bolesna? Dlatego, że czas przejazdu przez aleję serwisową w tej konfiguracji trwa blisko 80 sekund.

Śledząc rywalizację trzeba też pamiętać o tym, że każdy przejazd w tym wyścigu musi trwa nie mniej niż 55 i nie więcej niż 65 minut. Dodatkowo wszystkie załogi pomiędzy 10, a 22 godziną ścigania muszą dokonać wymiany tarcz i klocków hamulcowych.

ZOBACZ TAKŻE
Ferrari zaprezentowało 296 GT3. Debiut w 2023 roku

Wreszcie wspomnijmy słowem o załogach. Po wykluczeniu Lamborghini #6 K-Pax z Super Pole za złamanie wytycznych BoP z pole position ruszy Mercedes #88 ASP. W ostatnich dwóch latach ta ekipa już startowała tu z tej pozycji, ale nigdy nie zamienili jej na wygraną. Do trzech razy sztuka! W pierwszej siódemce mamy po dwie załogi Audi, Mercedesa, Porsche i jedno Lamborghini. To właśnie te składy typuje się dziś do walki o zwycięstwo.

Jednak nie należy skreślać wspomnianego K-Paxa, który ustawi się na 30 pozycji czy Porsche #47 KCMG, które mimo problemów w kwalifikacjach dysponuje mocnym tempem wyścigowym. Polskich kibiców z pewnością zainteresuje samochód #563 zespołu Vincenzo Sospiriego czyli VSR. Tam jednym z zawodników będzie Karol Basz, który zostanie dziś drugim Polakiem startującym w 24h Spa w historii tego wyścigu. Jednak jako, że pojedzie on w Silver Cup to od jego załogi nie należy oczekiwać walki o czołową piątkę. #563 ruszy z 32 pozycji, ale ma ono szansę powalczyć o topowe 15 pozycji na mecie.

ZOBACZ TAKŻE
Porsche odsłoniło nową wersję 911 GT3. Poznajcie 992

Relacja na żywo z wyścigu 24h Spa 2022

Poniżej znajduje się relacja na żywo z wyścigu 24h Spa, który wystartuje w sobotę 30 lipca, o 16:45 czasu polskiego. Zapraszamy do jej śledzenia. Na samym dole znajdują się także przydatne linki.

 

 

Przydatne linki:

 

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama