Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Ford podał datę premiery nowego Mustanga. Teaser zdradził też bardzo ważną informację

Nowa generacja Forda Mustanga zostanie oficjalnie zaprezentowana już 14 września. Teaser samochodu potwierdza, że jeden z najpopularniejszych samochodów na świecie nadal będzie oferował 8-cylindrowy silnik.

nowy mustang 2022
Fot. Ford

Obecna generacja to bestseller

Szósta generacja Forda Mustanga jest na rynku od 2015 roku i w ciągu tych kilku lat odniosła szereg znaczących sukcesów. Przede wszystkim Mustang kilka razy z rzędu został najpopularniejszym sportowym coupe na świecie, o czym każdorazowo przypomina marka z niebieskim owalem. Zupełnie się jednak temu nie dziwimy. 

Amerykański producent za pomocą mediów społecznościowych ogłosił, że premiera siódmej generacja Forda Mustanga odbędzie się 14 września 2022 r. podczas salonu samochodowego w Detroit. Z tej okazji Ford zaplanował również swoje wydarzenie „The Stampede”. Rozpocznie się w siedzibie marki w Dearborn, a zakończy w Hart Plaza w Detroit, gdzie odbędzie się premiera. „The Stampede” to nic innego jak wspólna parada właścicieli sześciu generacji Mustangów mająca uświetnić premierę. 

ZOBACZ TAKŻE
Ford Bronco trafi do Europy. Jest oficjalne potwierdzenie

V8 pewne, ale specyfikacja niewiadoma

Filmowa zapowiedź potwierdziła spekulacje, że nowy Mustang także zaoferuje pełnokrwisty silnik V8, którego grzmiący i agresywny dźwięk został zawarty w teaserze. Nie wiadomo nic więcej o technologii silnika, ale zgodnie z najczęstszymi pogłoskami z USA nadal powinna być to 5-litrowa jednostka. Nic nie wiadomo także o osiągach tego motoru, ale pewne zmiany są wielce prawdopodobne. 

8-cylindrowa jednostka napędowa powinna być ponownie dostępna zarówno z 6-biegową manualną skrzynią biegów, jak i 10-stopniowym automatem. Póki co nic nie wiadomo także o losie 2,3-litrowej jednostki EcoBoost w nowym Mustangu, ale jeśli Ford jest logicznie myślącym producentem samochodów, to oczywiście nie powinno jej zabraknąć. 

ZOBACZ TAKŻE
Ford zaprezentował elektrycznego Transita Customa. Ma pomóc w rozwoju biznesu

Jakie zmiany w designie?

Jeśli chodzi o sam design, to raczej nie mamy co liczyć na ekstremalne niespodzianki. Pierwsze wycieki zdjęć zakamuflowanych egzemplarzy pokazują, że będzie to ewolucja, nie rewolucja. Nadal możemy więc spodziewać się klasycznego designu z wydłużoną maską i klasyczną sylwetką coupe ze stopniowo opadającym dachem. W zakresie nowości celujemy w ostrzejsze detale, widoczne głównie przy okazji łuków czy świateł.

Na więcej szczegółów przyjdzie nam poczekać, ale bardzo krótko. Jest też spore prawdopodobieństwo, że producent z niebieskim owalem będzie jeszcze podgrzewał atmosferę wokół premiery publikując w mediach społecznościowych kolejne materiały. 

Reklama