Czego szukasz?

Samochody

Limitowana edycja nowego Peugeota także w Polsce! W cenie samochodu dwie niespodzianki

Peugeot rozpoczyna sprzedaż swojego nowego modelu w Polsce. 408, bo o nim mowa, na początku będzie dostępny w naprawdę wyjątkowej ofercie.

peugeot 408 start sprzedaży polska
Fot. Peugeot

Kupno „kota w worku”?

Przypomnijmy, że Peugeot 408 to potencjalny nowy hit francuskiej marki. Crossovery coupe cieszą się ogromną popularnością, która najprawdopodobniej będzie rosła. Trudno się więc dziwić oczekiwaniom marki, która liczy na dobrą sprzedaż nowego modelu. Samochód zaprezentowano w sierpniu, ale po raz pierwszy na żywo będzie można go zobaczyć dopiero pod koniec października na salonie samochodowym w Paryżu. Znacznie wcześniej, bo od 5 września, samochód będzie można natomiast… kupić.

Wtedy właśnie także w Polsce startuje sprzedaż modelu, która będzie odbywać się wyłącznie online. Peugeot chwali się tym faktem, ale trudno, żeby było inaczej, skoro do przybycia 408 do salonów jeszcze daleka droga. Z okazji kupowania samochodu bez wcześniejszego zobaczenia na żywo czy testów dziennikarskich francuski producent przygotował jednak specjalną ofertę.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Peugeot 208 GT 1.2 PureTech 130 EAT8 - król miasta w formie

Oferta specjalna także w Polsce

Peugeot 408 także w Polsce będzie dostępny do kupna w specjalnej wersji First Edition. Jak sama nazwa wskazuje to wyjątkowa pula, która nie będzie dostępna w przyszłości. Jej unikalność nie bazuje jednak wyłącznie na nazwie. First Edition to Peugeot 408 w wersji z napędem hybrydowym plug-in o mocy 225 KM w kolorze Niebieski Obsession. Wyposażenie samochodu jest naprawdę bogate i obejmuje m.in. najnowszej generacji Peugeot i-Cockpit, 20-calowe aluminiowe obręcze kół, fotele z domieszką skóry ekologicznej i Alcantary czy podgrzewane siedzenia z funkcją masażu.

To jednak nie koniec. Peugeot chcąc nagrodzić pierwszych klientów zupełnie za darmo dokłada im do samochodu pakiet korzyści Electric Pack. Obejmuje on wallboxa wyposażonego w kabel o długości 5 metrów i wtyczkę typu 2, a także przedpłaconą kartę do ładowarek sieci GreenWay. Niestety Peugeot w informacji prasowej nie podaje wysokości kwoty na karcie, w związku z czym ciężko określić atrakcyjność tego elementu. 

Przy okazji informacji o starcie sprzedaży Peugeota 408, francuski producent chwali się możliwością dostarczenia samochodu „do preferowanego miejsca odbioru”. Oznacza to tyle, że odbiór nie musi odbywać się w salonie, a np. pod domem. Taką możliwość wprowadzają kolejne marki i trudno im się dziwić w związku ze zmianami w sprzedawaniu i kupowaniu samochodów. Pomimo startu sprzedaży za kilka dni, cały czas nie znamy oficjalnych cen modelu. 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Dre

    1 września 2022 at 23:35

    Kiedy ceny

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama