Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

F4

Hiszpańska F4: Barter z PP, Kucharczyk znów trzeci | Analiza

Hugh Barter prawdopodobnie powoli zacznie ucieczkę od Tymoteusza Kucharczyka w klasyfikacji kierowców. Australijczyk wykręcił bowiem czas dający pole position. 2. miejsce zajął Nikola Tsolov, a czołową trójkę uzupełnił wspomniany Polak.

Campos Racing kwalifikacje
Fot, Campos Racing

Wielka trójka tego sezonu, tradycyjnie poza zasięgiem

Po raz kolejny w tym sezonie trio Hugh Barter, Nikola Tsolov i Tymoteusz Kucharczyk okazało się najlepsze w kwalifikacjach. Czasówkę zwyciężył Australijczyk, który rzutem na taśmę zdołał wykręcić lepszy czas od Bułgara. Różnica między nimi wyniosła tylko 0,008 sekundy. To świadczy o tym jak tegoroczna rywalizacja w Hiszpańskiej F4 między nimi jest zacięta. Polski zawodnik z kolei był jedynym kierowcą oprócz nich, który zdołał uzyskać czas poniżej granicy 2 minut i 1 sekundy. Podopieczny Roberta Kubicy zrobi wszystko co w jego mocy, aby w zawodach wyprzedzić Bartera. Obaj kierowcy walczą bowiem o wicemistrzostwo i każdy punkt jest na wagę złota. 

Kolejne dobre kwalifikacje Włocha i Kirgiza

Valerio Rincella i Kirill Smal w tym sezonie bardzo często wykorzystują potknięcia czołowej 3. W efekcie jak tylko mogą, plasują się na miejscach gwarantujących podium. Taką szansę będą mieli i teraz. Zawodnicy reprezentujący barwy ekipy MP Motorsport zdołali bowiem wykręcić czasy dające kolejno 4. i 5. miejsce. Dzięki temu mogą atakować i czaić się na czołową 3.

ZOBACZ TAKŻE
Hiszpańska F4: Triumf Bartera, pogoń Kucharczyka | Analiza 1. wyścigu

Szanse na dobry rezultat ma także Serb Filip Jenic. Zawodnik z kraju ze stolicą w Belgradzie, doskonale wie finiszować w czołówce stawki. Potrzebuje on jednak nieco większej ilości szczęścia. Zobaczymy czy Serb zdoła w końcu powtórzyć swój wynik z Portugalii.

Cichy bohater kwalifikacji

Théophile Naël szturmem wdarł się do stawki Hiszpańskiej F4. Francuz bowiem od czasu debiutu, podczas rundy w Spa regularnie robi postępy. Nie inaczej było podczas kwalifikacji przed drugim i trzecim wyścigiem na Motorland Aragon. Reprezentant zespołu Sainteloc Racing zdołał wykręcić czas dający 12. miejsce. Tym samym debiutant ma szansę na kolejną zdobycz punktową.

Przed nami jeszcze 2 wyścigi tego weekendu

Zawodnicy startujący w Hiszpańskiej F4 mają przed sobą jeszcze dwie gonitwy w Aragonii. Tsolov i Barter zapewne rozegrają to między sobą. Szyki na pewno będą chcieli im pokrzyżować Smal, Kucharczyk oraz ostatnio niesamowity de Haan. 

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Wyniki drugich kwalifikacji w Aragonii

Kwale 2 Aragonia wyniki HiszpańskaF4

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama