Connect with us

Czego szukasz?

F4

Hiszpańska F4: Tsolov wygrał, Kucharczyk drugi | Analiza 2. wyścigu

Tymoteusz Kucharczyk wykazał się wielką odwagą, przez co na ostatnim okrążeniu z rąk Hugha Bartera wyszarpał 2. miejsce. Zawody wygrał za to fenomenalny Nikola Tsolov. Czas na recenzje wyścigu sprinterskiego w Aragonii.

Hiszpańska F4 podium 2022 Aragonia sprint
Fot. Spanish F4 / YouTube

Najlepszy kierowca: Nikola Tsolov

Bułgar powrócił na zwycięską ścieżkę. Junior Alpine jeszcze przed pierwszym zakrętem zdołał minąć Hugha Bartera. Kierowca ekipy Campos następnie ani na moment, nie czuł się zagrożony ze strony Australijczyka. Dzięki temu Tsolov odniósł 10. triumf w tym sezonie. Kierowca, którego jednym z mentorów jest Fernando Alonso bardzo szybko odnalazł się w Hiszpańskiej F4. Można śmiało go nazwać dominatorem.

Nikola Tsolov wygrana Aragonia

Fot. Alpine

Najlepszy zespół: Campos Racing

Hiszpańska stajnia wyścigowa ma wielkie powody do radości. Nikola Tsolov jak już zostało wyżej napisane, po raz kolejny w tym sezonie wygrał zmagania. 3. miejsce z kolei zajął Hugh Barter, który na ostatnim okrążeniu stracił 2. lokatę. Niemniej podium to podium. Filip Jenic z kolei w końcu pokazał swoje możliwości. Młodziutki Serb w efekcie zdołał dojechać do mety na 4. pozycji. Poprzednio tak dobry wynik zdołał wykręcić podczas wyścigu w Walencji. W punktowanej ósemce znalazł się także Manuel Espírito Santo. Portugalczyk wpadł na metę jako 7. Tym samym zainkasował 2 oczka.

Znakomity wyścig Kucharczyka

Polski kierowca musiał się nieco napracować. Reprezentant ekipy MP Motorsport po starcie z 6. pola startowego zdołał awansować aż o 4 pozycje. Najpierw Kucharczyk minął Jenica. Następnie wykorzystał kolizję de Haana z Smalem i dzięki temu znalazł się on na miejscu dającym podium. W samej końcówce wyścigu, aktualnie 3. kierowca w tabeli wdał się w piękny pojedynek z Barterem. Zawodnicy mijali się kilkukrotnie. Górą z tej walki wyszedł jednak Polak, który w ostatniej szykanie na ostatnim okrążeniu, szalonym atakiem po wewnętrznej minął kierowcę Campos Racing. Tym samym po raz ósmy w tym sezonie stanął na podium. 

ZOBACZ TAKŻE
Tymoteusz Kucharczyk rusza na podbój F4. Co warto o nim wiedzieć?

Największe zaskoczenie: Martinius Stenshorne

Norweskiego kierowcę możemy kojarzyć przede wszystkim z bycia rywalem Kacpra Sztuki we Włoskiej F4. Skandynaw postanowił wykorzystać przerwę w rywalizacji, swoich „głównych” mistrzostw i w ramach treningu postanowił wziąć udział w rundzie na Motorland Aragon. Taka taktyka nie jest niczym nowym. Chociażby w Jerez na starcie zobaczyliśmy Charliego Wurza. Wracając do Stenshorne’a. Zawodnik ekipy Monlau Motorsport z pewnością jest cichym bohaterem wyścigu sprinterskiego w Aragonii. Norweg dzięki dobremu tempu, a także mądrej jeździe zdołał zakończyć zmagania na 5. pozycji. Poprawił dzięki temu swój wynik z soboty, kiedy to finiszował jako 6. 

Największe rozczarowanie: Robert de Haan

Holender był w ostatnich tygodniach jednym z największych pozytywnych zaskoczeń tegorocznej kampanii. Jednak i jemu przydarzają się błędy, co potwierdził sprint. De Haan na 13 minut przed końcem rywalizacji, w ostatniej szykanie toru postanowił zaatakować Smala. Zrobił to tak bezmyślnie, iż w jednej chwili zakończył rywalizację zarówno dla siebie jak i swojego rywala. Kirgiz co prawda w przeciwieństwie do niego co prawda zdołał dojechać do alei serwisowej, lecz musiał na polecenie mechaników opuścić pojazd. Smal był bardzo niepocieszony tym co się stało.

Tsolov oddala się w tabeli

Bułgar jest na autostradzie do mistrzostwa. Junior Alpine do tej pory zebrał aż 273 punkty. W zasadzie niemożliwe jest to, aby roztrwonił wielką przewagę jaką wypracował sobie nad Barterem. W tej chwili wynosi ona aż 118 punktów. To wręcz nokaut. Tymoteusz Kucharczyk dzięki zajęciu 2. miejsca w niedzielnym sprincie zdołał odrobić jedno oczko do „Kangura”. Polski kierowca, który do tej pory zebrał 138 punktów, traci do niego 17 „oczek”. Pełne klasyfikacje, które przygotowaliśmy znajdziecie w poniższym wpisie. Wystarczy kliknąć „zobacz także”.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna Hiszpańskiej F4 2022. Sprawdź pozycję Kucharczyka

Ostatnia bitwa w Aragonii

Motorland Aragon jeszcze nie pożegnał kierowców Hiszpańskiej F4. Zawodników startujących w tych mistrzostwach czeka jeszcze jedna rywalizacja. Jej start został zaplanowany na godzinę 15:15. Tym samym niestety doszło do kolizji z Formułą 1. Z pole position do tej gonitwy ruszy Hugh Barter. Z kolei tuż obok niego ustawi się Nikola Tsolov.

Zapowiada to kolejną walkę pomiędzy nimi. W tym wszystkim nie wolno zapomnieć o Tymoteuszu Kucharczyku. Polak w kwalifikacjach wywalczył bowiem 3. pole startowe. Jak pokazał sprint, polski kierowca nie boi się walki z reprezentantami Campos Racing. 

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Wyniki wyścigu sprinterskiego w Aragonii

sprint Aragonia wyniki 1 Hiszpańska F4

sprint Aragonia wyniki 2 Hiszpańska F4

sprint Aragonia wyniki 3 Hiszpańska F4

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama