Connect with us

Czego szukasz?

F4

Tymoteusz Kucharczyk szuka sponsorów. „Walka o budżet trwa”

Tymoteusz Kucharczyk chce się przenieść do wyższej serii wyścigowej w sezonie 2023. Niestety do tego potrzeba wsparcia sponsorskiego i budżetu, którym na ten moment nie dysponuje. Jak stwierdził ojciec zawodnika „walka o budżet trwa”.

Kucharczyk finanse
Fot. MP Motorsport

Sukces za sukcesem

Polski kierowca wyścigowy czarował tory Hiszpańskiej F4. Pomimo bycia absolutnym debiutantem, Kucharczyk w klasyfikacji kierowców zajął 3. miejsce. Lepsi od niego okazali się tylko Hugh Barter i Nikola Tsolov. Kilka tygodni temu pisaliśmy, że jego celem na kolejny rok jest awans w drabince prowadzącej ku F1. Niestety na ten moment sprawa ta nie wygląda zbyt różowo.

ZOBACZ TAKŻE
Kucharczyk o planach. "Jak się uda, spróbujemy awansować"

Przypadek Kacpra Sztuki?

Pomimo bycia sponsorowanym przez Orlen, II wicemistrz Hiszpańskiej F4 sezonu 2022 wstawił post, że walczy o budżet na kolejny rok. Na ten moment nie zna on swojej przyszłości o czym poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych . Wiadomo jedynie, że będzie poszukiwanie środków, które umożliwią mu rywalizację w czołowych zespołach w wyższych seriach.

To podobny przypadek do Kacpra Sztuki. Rówieśnik Kucharczyka, który rywalizował we Włoskiej F4 pomimo świetnych wyników szuka sponsorów. W tej chwili  sytuacja wygląda tak, że dwójka naszych czołowych juniorów przez brak finansów nie wiedzą co będą robili za rok. Im więcej czasu mija tym trudniej będzie im znaleźć miejsce w zespole gwarantującym walkę o podia. 

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka szczerze o FIA F3. "Interesują się mną topowe zespoły, ale nadal nie mam budżetu" | WYWIAD

Jakie są opcje?

Na ten moment Polak ma kilka opcji. Jedną z nich są przenosiny do Włoskiej F4. Jednak i z tym mogą być problemy.

Budżet we Włoskiej F4 na dzień dzisiejszy jest niewiele niższy niż np. w FRECA czy Eurocup3 [nowa seria wyścigowa, która niedawno powstała – przyp. red.]. W topowych zespołach nawet większy! Walka o budżet trwa – tłumaczył jednemu z internautów Maciej Kucharczyk, czyli ojciec Tymoteusza.

Opcją teoretycznie jest być może także i Euroformuła Open. Mistrzostwa te jednak w ostatnich latach upadają i nie są przyznawane za sukcesy w nich punkty do superlicencji. O FIA F3 nie ma co wspominać. Większość czołowych zespołów ma już podpisane kontrakty na starty, a przez źle ułożony kalendarz, koszty uczestnictwa w tych zawodach wystrzeliły o około 25% względem tego co było. Im później zostaną dopięte wszystkie szczegóły, tym trudniej będzie znaleźć miejsce w sensownym zespole i serii o wysokim poziomie rywalizacji. 

Reklama