Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Marko o sezonie 2023. Mercedes groźniejszy od Ferrari?

Sezon ogórkowy trwa w najlepsze, ale to nie oznacza, że w świecie Formuły 1 nic się nie dzieje. Wiele znanych osobistości ze świata królowej motorsportu ma teraz czas na zaawansowane przemyślenia na temat walki w stawce. Ciekawą tezę wysunął Helmut Marko, były kierowca wyścigowy obecnie zajmujący się doradztwem w sprawie młodych kierowców stajni Red Bulla. Austriak wytypował już mistrza świata na przyszły sezon.

Helmut Marko o sezonie 2023, Mercedes mistrzem
Fot. Red Bull Racing / Helmut Marko z czołówką F1

79-letni Helmut Marko od wielu lat jest emerytowanym kierowcą wyścigowym mającym na swoim koncie starty w Formule 1 w sezonach 1971 i 1972. Tam jeździł dla zespołu BRM, natomiast bez większych sukcesów. Dużo więcej osiągnął natomiast w wyścigach długodystansowych. W 1971 r. odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Jechał wówczas Porsche 917K. Po zakończeniu kariery rozpoczął działalność w kierunku kreowania i poszukiwania młodych talentów w świecie motorsportu. Właśnie tym zajmuje się w ekipie Red Bulla. 

Przewidywania Helmuta Marko na sezon 2023

Austriak znany jest z wielu ciekawych wypowiedzi i zapewne pozostanie tak i tym razem. Helmut Marko w ostatnim czasie dla serwisu SportBild wygłosił swoją opinię na temat sezonu 2023. Doradca stajni z Milton Keynes jest przekonany, że Mercedes będzie w stanie dorównać jego ekipie. Być może właśnie zespół z Brackley sięgnie po swój 8-my tytuł mistrzowski. Dlaczego tak uważa? Padły argumenty wskazujące na aspekty techniczne, pojawił się również wątek Ferrari.

ZOBACZ TAKŻE
Michael Andretti nie poddaje się. "Poczyniliśmy całkiem niezły progres"

Mercedes przez ten rok wywalczył sobie drogę, żeby nas dogonić. Jeszcze nie są na równi z nami, ale mają więcej czasu w tunelu aerodynamicznym na opracowanie samochodu. […] To prawda, Ferrari ma również bardzo dobrego kierowcę w postaci Charlesa Leclerca, ale on wciąż popełnia błędy. […] Ten zespół jest mocny, ale całościowo to Mercedes będzie silniejszy. Zwłaszcza z takim kierowcą jak Lewis Hamilton, on ciągle jest czołowym kierowcą. 

ZOBACZ TAKŻE
Kolejna kobieta juniorką Ferrari. Aurelia Nobels walczy o marzenia

Czy na takie przepowiednie jest jeszcze zbyt wcześnie? Trudno stwierdzić, pewnie tak. Trzeba natomiast przyznać, że w tej argumentacji jest jakiś sens i dodatkowa, większa niż to zwykło być w ostatnich latach liczba godzin w tunelu może Mercedesowi pomóc. Pomóc w i tak dosyć dobrze rozwiniętym projekcie, gdyż jak pokazała końcówka minionego sezonu. Niemiecki zespół odrabia lekcje i nie odstaje już tak bardzo od czołówki. Jest nawet w stanie nawiązać walkę z Ferrari, które także jest wielką niewiadomą. Włosi popełniali wiele strategicznych błędów, a żeby powalczyć o mistrzostwo trzeba się ich wyzbyć. Może pomoże tutaj zmiana zarządu? Wszystko okaże się w przyszłym sezonie. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama