Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Kolejny pewniak za nami. Aldona Marciniak także w Viaplay

Kolejnej formalności stało się zadość. Aldona Marciniak została trzecią potwierdzoną osobą w nowo tworzonej redakcji F1 platformy Viaplay. Popularna dziennikarka dołączyła do Mikołaja Sokoła i Macieja Jermakowa.

aldona marciniak viaplay
Fot. Viaplay

Redakcja F1 Viaplay się rozrasta

Trzeba przyznać, że dotychczasowe ogłoszenia Viaplay są dość oczywiste. Po zakończonym sezonie F1 2022 mówiło się, że trzon nowej redakcji F1 w Viaplay tworzyć będą osoby związane wcześniej z Eleven Sports i tak rzeczywiście jest. Potwierdzają to wszystkie dotychczasowe ogłoszenia, bowiem zarówno Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, jak i Aldona Marciniak pracowali wcześniej w stacji z „11” w logo.

Dziennikarki przedstawiać szczególnie nie trzeba, bowiem w ostatnich latach zdobyła sporą popularność. Przede wszystkim wśród fanów Formuły 1, którzy oglądali ją w studiu Eleven Sports, ale nie tylko. Marciniak jest bowiem także dziennikarką „Przeglądu Sportowego” i co roku pojawia się na Gali Mistrzów Sportu. W latach 2021-2023 była jedną z głównych prowadzących, co rzecz jasna przysporzyło jej nowych fanów.

Wraz z Cezarym Gutowskim prowadzi także podcast o sportach motorowych „CoDrive”. Kilka lat zasłynęła również jako współautorka biografii Roberta Kubicy „Niezniszczalny”, napisanej zresztą ze wspomnianym Gutowskim. 

Kto następny?

Choć w Viaplay mamy już trójkę byłych współpracowników Eleven Sports, to najprawdopodobniej nie koniec. Biorąc pod uwagę fakt, że nordycka platforma VOD przejęła także transmisje Formuły 2 i Formuły 3, jej redakcja od sportów motorowych powinna być rozbudowana. Zwłaszcza, że w ofercie od jakiegoś czasu znajduje się także IndyCar. W związku z tym niemal pewny jest transfer rzetelnych dziennikarzy, który znają się na swojej robocie – np. Roberta Smoczyńskiego.

Wielu fanów F1 ma także nadzieję, że angaż w nowym projekcie dostanie także Cezary Gutowski, choć to byłoby pewną niespodzianką. Drugi najbardziej znany dziennikarz zajmujący się Formułą 1 w Polsce – obok Mikołaja Sokoła – od lat rozwija własne kanały w mediach społecznościowych i nie współpracował ani przez chwilę z Eleven Sports. 

Viaplay sezon Formuły 1 rozpocznie się już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec lutego w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem.

Reklama