Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRMEC: Bohra z triumfem, kolizja faworytów | Analiza 2. wyścigu

Nikhil Bohra zwyciężył drugi wyścig tegorocznego sezonu FRMEC. Za Singapurczykiem uplasowali się dwaj Brytyjczycy – Aiden Neate oraz Taylor Barnard. Z kolei Dino Beganovic oraz Gabriele Mini zderzyli się w ferworze walki.

Bohra wygrna Dubaj 2022 FRMEC

Najlepszy kierowca: Nikhil Bohra

Singapurczyk w sezonie 2023 będzie rywalizował we FRECA. Z tego względu były podopieczny US Racing zdecydował się na rywalizację w FRMEC. Reprezentant R-ACE GP do 2. wyścigu tego weekendu przystępował z pierwszego pola startowego. Niedawny kolega z ekipy Kacpra Sztuki zamienił je na wygraną. Bohra bowiem w początkowej fazie gonitwy odskoczył rywalom, lecz pod sam koniec naciskał na niego Aiden Neate. Brytyjczyk, który na ten moment jest prawdziwą niespodzianką sezonu nie był w stanie jednak go wyprzedzić i tak zajął on 2. miejsce. Podium uzupełnił Taylor Barnard, który po raz kolejny przebijał się w górę stawki. Na ten moment aktualny wicemistrz ADAC F4 gwarantuje największe emocje w kontekście wyprzedzania.

Francuska stajnia wyścigowa po raz kolejny zaliczyła dobry wyścig. Wspomniany Nikhil Bohra wygrał zawody, a Francesco Braschi zajął 7. miejsce. O Włochu powiemy sobie jednak niżej. Reszta zawodników R-ACE GP nie miała tyle szczęścia. Matias Zagazeta finiszował jako 12., a Levente Revesz nie ukończył ich. Mumbai Falcons Racing Limited także może mówić o dobrym rezultacie. Lorenzo Fluxa co prawda stracił podium na rzecz Taylora Barnarda, lecz Hiszpan był w stanie dojechać do mety na 4. lokacie. Za nim uplasowali się Rafael Camara oraz Andrea Kimi Antonelli.

Największe zaskoczenie: Francesco Braschi

Włoch, który w poprzednich latach zarówno we Włoskiej F4 jak i FRECA partnerował Piotrowi Wiśnickiemu zaliczył życiowy wynik. Zawodnik z Italii po starcie z 13. pola startowego zdołał przebić się na 7. miejsce. To znakomity wynik. Braschi w 2022 roku miał okazję rywalizować na Bliskim Wschodzie. Wówczas jednak w dziewięciu wyścigach wywalczył tylko 3 punkty. Doświadczenie oraz znajomość toru robi swoje. Warto obserwować jak Włoch będzie radził sobie w kolejnych zawodach.

Na wyróżnienie zasługuje także Sebastian Øgaard. Duńczyk do swojej kolekcji dorzucił 4 punkty. Skandynaw po cichu robi dobrą robotę i regularnie punktuje.

Beganovic i Mini znów na granicy

W połowie wyścigu doszło do czegoś co zapowiadało się już od dawna. Podczas twardej walce koło w koło, Gabriele Mini nie utrzymał toru jazdy i uderzył w tył bolidu Dino Beganovica. W wyniku kontaktu obydwaj zawodnicy wypadli z toru. O ile Włoch był w stanie powrócić do rywalizacji tak dla Skandynawa wyścig zakończył się. Mini co prawda dojechał do mety, lecz 17. pozycja nie miała prawa go usatysfakcjonować. Już w piątek między nimi doszło do twardej walki. Wówczas zawodnik z Italii omal nie wepchnął juniora Ferrari w ścianę na prostej startowej. Za ten manewr sędziowie ukarali go. Tym razem jednak uznano, że doszło do zwykłego incydentu wyścigowego. Niemniej można spodziewać się w najbliższym czasie między nimi dojdzie do kolejnych zażartych pojedynków.

Taylor Barnard liderem tabeli

Po dwóch wyścigach sezonu FRMEC to aktualny wicemistrz ADAC F4 przewodzi stawce. Brytyjczyk do tej pory zebrał 30 punktów. 4 „oczka” do niego traci Nikhil Bohra, a czołową trójkę uzupełnia Dino Beganovic. To wszystko może się jednak zmienić, gdyż to dopiero początek kampanii. W klasyfikacji zespołów lideruje Mumbai Falcons Racing Limited z dorobkiem 59 punktów. Na drugie miejsce wskoczyła ekipa R-ACE GP. Zawodnicy francuskiej stajni wyścigowej do tej pory wywalczyli 50 „oczek”. Czołową trójkę uzupełnia PHM Racing z 36 punktami na koncie. W Dubaju do rozegrania został jeszcze 1 wyścig, który wkrótce przeanalizujemy na łamach Motohigh.pl.