Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Mateusz Kaprzyk z nowym wyzwaniem w ELMS. Dla kogo będzie jeździł?

Mateusz Kaprzyk ponownie wystartuje w pełnym cyklu European Le Mans Series, ale tym razem w nowym zespole. 21-letni katowiczanin w swoim trzecim sezonie w mistrzostwach Europy w wyścigach samochodów prototypowych nadal reprezentować będzie Orlen Team i liczyć na walkę o podia w kategorii LMP3.

Mateusz Kaprzyk nowe wyzwanie ELMS
Fot. IEC

Z F4 do ELMS

Mateusz Kaprzyk to kierowca, który obrał niestandardową ścieżkę kariery. W 2020 roku startował we Włoskiej F4, gdzie jako pierwszy Polak wywalczył punkt. Po tym epizodzie Kaprzyk przeniósł się do ELMS. W latach 2021-2022 startował w barwach ekipy Inter Europol Competition. Był nawet gościem specjalnym tej ekipy podczas zawodów Le Man 24h.

ZOBACZ TAKŻE
Mateusz Kaprzyk: Poznaj najmłodszego Polaka w ELMS | WYWIAD

Teraz młody Polak dołączy do utytułowanej, brytyjskiej ekipy RLR Msport. Są to mistrzowie ELMS z 2018 roku. W barwach tej ekipy jego zmiennikami za sterami 455-konnego prototypu LMP3 marki Ligier będą Austriak Horst Felbermayr Jr i Francuz Gael Julien. Tego drugiego polscy kibice powinni kojarzyć z Hiszpańskiej F4. Francuz był bowiem rywalem Tymoteusza Kucharczyka. W sezonie 2023 załoga rywalizująca z numerem 15 zmierzy się w sześciu czterogodzinnych wyścigach European Le Mans Series. Pięć z odbędzie się na torach doskonale znanych z Formuły 1.

Zmagania rozpoczną się 23 kwietnia w Barcelonie, a zakończą 22 października w portugalskim Portimao. Do rywalizacji w klasie LMP3 stanie 12 załóg. Kwalifikacje i wyścigi polscy kibice będą mogli śledzić na żywo na oficjalnym kanale YouTube serii ELMS.

Wypowiedzi stron

Przez dwa ostatnie lata wiele się nauczyłem i zrobiłem duże postępy. Dzięki temu mogę zrobić teraz kolejny krok w kierunku podium. Ekipa RLR Msport ma wszystko, czego potrzebujemy w walce o czołowe pozycje; doświadczenie, świetnie przygotowany samochód i mocną załogę, dlatego liczymy, że to będzie udany sezon. Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować moim partnerom, w tym przede wszystkim PKN ORLEN, ponieważ bez ich wsparcia tak szybki rozwój mojej kariery nie byłby możliwy – stwierdził Polak.

ZOBACZ TAKŻE
42 auta w ELMS w 2023. Zmiany w Inter Europolu

Uważnie przyglądaliśmy się Mateuszowi przez dwa ostatnie lata, a jego szybka, powtarzalna i bezbłędna jazda zrobiła na nas duże wrażenie. Cieszymy się, że Mateusz dołączy do naszego zespołu i liczymy na walkę o czołowe pozycje w European Le Mans Series. Tegoroczna stawka LMP3 jest liczna i silnie obsadzona, dlatego przed nami intensywne miesiące, ale jesteśmy gotowi – dodał RLR Msport, Nick Reynolds.

Starty Mateusza śledzić można na jego oficjalnym profilu pod adresem www.facebook.com/mateuszkaprzyk oraz na stronie www.mateuszkaprzyk.com .

Reklama