Connect with us

Czego szukasz?

F3

Piotr Wiśnicki o kontrakcie w F3. „To ogromny krok w mojej karierze”

19-letni polski kierowca wyścigowy Piotr Wiśnicki podpisał kontrakt na starty w FIA F3 z niemiecką ekipą PHM Racing. Sam zainteresowany przyznał, że będzie to dla niego nowy rozdział w karierze.

Piotr Wiśnicki kontrakt F3
Fot. Dutch Photo Agency

Kim jest Piotr Wiśnicki?

Piotr Wiśnicki to jeden z najlepiej zapowiadających się polskich kierowców. Dziewiętnastolatek pochodzący spod Warszawy karierę w single-seaterach rozpoczął w 2020 roku we Włoskiej Formule 4, gdzie spędził 2 lata. Udało mu się kilkukrotnie wtedy zapunktować. Na sezon 2022 przeniósł się do FRECA. 

ZOBACZ TAKŻE
Piotr Wiśnicki rusza na podbój FIA F3. Co warto o nim wiedzieć?

Debiut Wiśnickiego w FIA F3

W piątek, 10 lutego, ogłoszono, że Piotr Wiśnicki sezon 2023 spędzi w Formule 3. Będzie on reprezentował debiutujący zespół PHM Racing. Niemiecka ekipa ma za sobą udane sezony w Formułach Regionalnych, jak i w Formule 4. Liczymy, że na równie wysokim poziomie będą spisywać się i w Formule 3, co ułatwi Wiśnickiemu walkę o najwyższe cele. Dziewiętnastolatek będzie jeździł u boku Sophii Floersch i Roberto Farii. 

ZOBACZ TAKŻE
FIA F3: Piotr Wiśnicki w PHM Racing

– Bardzo się cieszę, że jako debiutant będę mógł rywalizować w tak mocnej stawce F3 razem z PHM Racing – powiedział Wiśnicki. – To ogromny krok w mojej karierze i będzie wymagał ode mnie dużo pracy. Chciałbym podziękować wszystkim w PHM Racing za szansę pozwalającą mi na starty w tej serii – dodał. 

W dobrym tonie o naszym rodaku wypowiedział się również Roland Rehfelf, menadżer zespołu PHM Racing. Niemiec uważa Polaka za talent, lecz jednocześnie jest świadomy, ile ciężkiej pracy przed nimi.

– Piotr ma więcej umiejętności niż pokazały ubiegłoroczne wyniki we FRECA. Znając go od pierwszych lat w F4 jako lidera, jestem przekonany o jego naturalnej szybkości. Musimy pracować nad procedurami na torze i poza nim, ale bardzo podobał mi się jego sposób, w jaki wszedł do FIA F3. Musi nauczyć się wielu torów tak samo, jak jego koledzy z zespołu, więc to trochę potrwa, nim wygenerujemy potencjał, który mamy i przełożymy go na wyniki.

Gdzie i kiedy śledzić poczynania Wiśnickiego?

Na debiut za kierownicą bolidu F3 nie będzie musiał długo czekać. Już 14 lutego rozpoczną się trzydniowe przedsezonowe testy na torze w Bahrainie. Sezon Formuły 3 rozpocznie się w dniach 3 – 5 marca w Bahrajnie, wraz z pierwszym w sezonie wyścigiem Formuły 1.

Reklama