Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Jak F1 spełniała dziecięce marzenia? Niezwykłe historie

F1 to platforma, za pomocą której zespoły mogą rywalizować między sobą na tle sportowym i technologicznym. Jednak popularność królowej sportów motorowych pozwala także na czynienie dobra, a nawet na spełnianie dziecięcych marzeń. W tym artykule przybliżymy kilka niesamowitych historii, o tym, jak ekipy F1 spełniały pragnienia młodych entuzjastów sportu.

dzieci f1 marzenia
Fot. YouTube

Łapiąca za serce historia fana Alfy Romeo z Azji, którego szukał cały Internet

W 2019 roku zespół Alfa Romeo podczas GP Japonii otrzymał list od fana. W kopercie było załączone 19 euro i wyjaśnienia, że kibic stajni nie ma więcej pieniędzy, by wesprzeć zespół. Nie trzeba było długo się domyślać, by zrozumieć, że autorem tego ów listu jest dziecko. Niestety nie podało ono żadnego adresu do kontaktu ani nazwiska, czy też maila. Jedynym śladem po młodym kibicu było imię Goto zawarte w liście. Alfa Romeo na swoich social mediach rozpoczęła razem z innymi kibicami poszukiwania dziecka z wielkim sercem.

Podczas Grand Prix Japonii 2022 roku nastąpił przełom. 3 lata po ogłoszeniu poszukiwań największego kibica, ten się odnalazł. W ramach podziękowania dla tego młodego człowieka za wsparcie, Alfa przygotowała coś specjalnego. Goto mógł spędzić cały dzień na torze, spotkać się z kierowcami, szefem zespołu. A przede wszystkim mógł wsiąść do bolidu Formuły 1. Dodatkowo jako jeden ze sponsorów zespołu, jakim został po wpłacie 19 euro, otrzymał podziękowania na bolidzie w języku japońskim z dedykacją. Akcja „poszukiwań Goto” na Twitterze została okrzyknięta najlepszą aktywnością w social mediach przez The Race.

Robert Kubica i niewidoma dziewczynka

W 2019 roku Robert Kubica powrócił do Formuły 1 w roli kierowcy wyścigowego. Z tej okazji jego główny sponsor, PKN Orlen zorganizował prezentację bolidu. Na tym wydarzeniu znalazł się specjalny gość. Była nim Julia, 12-letnia, niewidoma dziewczynka. Jak wiemy z filmu na YouTubie koncernu paliwowego, młoda fanka Roberta Kubicy. Julia mimo niepełnosprawności prowadzi ciekawe i entuzjastyczne życie. Ma wiele pasji, takich jak uprawianie narciarstwa, biegania, Judo, czy właśnie śledzenia wyścigów Formuły 1. Julia dostała specjalne zaproszenie do Barcelony, gdzie podczas przedsezonowych testów mogła spotkać się ze swoim idolem.

ZOBACZ TAKŻE
Co obecnie robi Nico Rosberg? Były mistrz świata się nie nudzi

Porozmawiała z jedynym polskim kierowcą w historii F1, a także zwiedziła padok. Za pomocą pozostałych zmysłów sprawdzała opony, bolid, tor i wszystko, co znajduje się w okolicach toru. W trakcie sezonu Robert Kubica i partnerzy nie zapomnieli o młodej fance. Tym razem dali jej możliwość przeprowadzenia wywiadu z polskim kierowcą, podczas Grand Prix Francji. 

Lewis Hamilton w przebraniu wspierał młodych entuzjastów inżynierii 

W 2021 roku zespół Mercedesa i firma UBS zorganizowali wspólnie niespodziankę dla młodych fanów projektowania samochodów. Cała akcja miała za zadanie wypromować przyszłych inżynierów. Dzieci z Wielkiej Brytanii zafascynowane przedmiotami ścisłymi i inżynierią wyścigową zostały zaproszone do fabryki Mercedesa. Pracownicy pokazali młodym entuzjastom motorsportu wiele pomieszczeń, ról pracowników, a także jak wyglądają poszczególne procesy tworzenia samochodu wyścigowego. Wisienką na torcie tego wydarzenia było spotkanie z Lewisem Hamiltonem. Jednak 7-krotny mistrz świata nie zdecydował się po prostu zaprezentować swoją osobę dzieciom.

Brytyjczyk najpierw spotkał się z nimi w przebraniu i specjalnej charakteryzacji. Udawał szeregowego pracownika stajni z Brackley. W momencie, gdy dzieci przyszły oglądać zwycięską maszynę W12, podszedł do nich ponownie tajemniczy inżynier. Lewis Hamilton pokazał swoje prawdziwe oblicze, zaskakując dzieci. Po scenie aktorskiej goście dostali możliwość zadania pytań najbardziej utytułowanemu kierowcy w historii F1. Głównym tematem oczywiście było projektowanie samochodów i inżynieria. Hamilton musiał sprostać między innymi pytaniom dotyczącym jego roli w ulepszaniu i tworzeniu auta. Poniżej znajduje się materiał filmowy z całego przedsięwzięcia. Poza tą akcją kierowca Mercedesa podczas swojej kariery wielokrotnie pokazywał się w otoczeniu młodych fanów. Rozmawiał z nimi podczas różnych oficjalnych i nieoficjalnych spotkań. 

Dzieci w roli dziennikarzy podczas oficjalnej konferencji prasowej F1

Robert Kubica i Lewis Hamilton to nie jedyni zawodnicy, którzy byli wypytywani przez dzieci. Podczas sezonu 2021 Formuły 1 organizatorzy konferencji prasowej wpadli na niecodzienny pomysł. Pozwolili zadać poprzez platformę online młodym fanom wiele pytań kierowcom ze stawki. Dzięki tej inicjatywie doszło do wielu ciekawych konfrontacji. Pierwszy raz F1 zorganizowała taką konferencję podczas otwierającej rundy w Bahrajnie, a później na fali popularności powtórzyła to podczas GP Emilii-Romanii. 

Na podobny pomysł zdecydowano się już wcześniej. W 2019 roku w krzyżowy ogień pytań wzięto Daniela Ricciardo. „Honey Badger” musiał zmierzyć się z wieloma pytaniami uczniów. Z rozmowy wynikło wiele zabawnych sytuacji, które wspominane są do dziś. Dzieci dowiedziały się wiele o Formule 1. Odpowiedzi zostały przekazane w typowy dla Ricciardo sposób, czyli humorystyczny. 

ZOBACZ TAKŻE
Adam Małysz w Rajdzie Dakar. Przepis na spełnione marzenie

5/5 (liczba głosów: 1)
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. a

    23 lutego 2023 at 21:26

    Drugie zdanie artykułu to jakiś bełkot. Dalej wolałem nie czytać 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama