Connect with us

Czego szukasz?

WEC i 24h Le Mans

24h Le Mans 2023. Jak radzą sobie Polacy? | Live prosto z toru

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z wyścigu 24h Le Mans 2023, który relacjonujemy bezpośrednio z toru.

Jak poradzą sobie Polacy w 24h Le Mans 2023 relacja prosto z toru
Fot. FIA WEC

Co trzeba wiedzieć przed startem?

Przed tym wyścigiem Toyota otrzymała bardzo restrykcyjne BoP. To też przyczyniło się do tego, że Ferrari wywalczyło pierwszy rząd w kwalifikacjach. Zaraz za nimi ustawią się Toyota, Porsche, druga Toyota oraz Cadillac. Z końca klasy przed autami LMP2 ustawi się Peugeot, który wygląda na szybki w chłodniejszych warunkach. Natomiast zaraz za nimi będą startować Glickenhaus czy Vanwall oraz dodatkowy Cadillac.

W LMP2 Paul Loup Chatin w IDEC Sport rozgromił stawkę w kwalifikacjach i to on pojedzie pierwszy. Potem obok niego pojawi się Pietro Fittipaldi prowadzący Jotę #28. Zaś w #41 WRT na początek wsiądzie Robert Kubica. Polak po raz kolejny pojedzie jako pierwszy w tej załodze we francuskim klasyku. Zaraz za nimi pojawią się ekipy Cool Racing czy Nielsen, które przemieszały się z autami Premy. Zaś Inter Europol Competition mimo dobrego tempa na dłuższym dystansie, ruszy dziś dopiero z piętnastej pozycji. Fabio Scherer będzie miał przed sobą sporo pracy.

Za to w GTE Am Ben Keating w Corvette pokonał Al Harthyego w Astonie TF Sport. Jednak na starcie w autach kolejno #33 i #25 zasiądą Nicky Catsburg i Charlie Eastwood. Ciekawa będzie walka między nimi oraz całą czwórką Ferrari ustawioną w dwóch kolejnych rzędach. Przed tymi autami w wyścigu samotnie walczyć będzie samochód NASCAR wystawiany przez Hendrick Motorsports. Zobaczymy, co zdołają oni osiągnąć.

24h Le Mans 2023 to wyścig, na który czekaliśmy wszyscy. Przede wszystkim zobaczymy stawkę Hypercar, która jest pełna producentów. Dodatkowo każdy z nich dysponuje autem czy załogą, która może zamieszać w stawce. To wszystko zawdzięczamy też Balance of Performance, które dobrze zrównało stawkę. W to wszystko może się jeszcze wmieszać pogoda. Prognozy sugerują mokre pierwsze godziny rywalizacji. W takiej sytuacji może być łatwo o błąd.

ZOBACZ TAKŻE
24h Le Mans 2023 - wszystko, co warto wiedzieć przed startem

Relacja na żywo z wyścigu 24h Le Mans 2023

Poniżej znajduje się nasza relacja na żywo ze zmagań we francuskim klasyku FIA WEC, którą prowadzi nasz wysłannik, Grzegorz Piotrowicz. Zachęcamy do jej śledzenia oraz do interakcji we wpisach.

 

 

4.9/5 (liczba głosów: 8)
Reklama