Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRECA: Biliński najszybszy na testach w Austrii

Część ekip FRECA zorganizowały testy na torze Red Bull Ring. W nich wziął udział Roman Biliński, który w obu dniach testów był najszybszym kierowcą na torze.

Biliński FRECA testy 2023
Fot. Dutch Photo Agency

Co działo się na Red Bull Ringu?

Tor w Austrii regularnie gości różne sesje testowe. Nie inaczej było 7 i 8 listopada. Na Red Bull Ringu testowano bolidy GP3 – konkretniej przez kierowców, których ujrzymy w GP Makau. Również i pojedyncze zespoły GB3 Championship i F4 (w tym US Racing) zawitały do Styrii. Jednak najwięcej maszyn ujrzano z mistrzostw FRECA. Aż 21 kierowców sprawdzało swoje możliwości przed posezonowymi testami. Wśród tego grona znalazł się Roman Biliński, który w obu dniach był najszybszym kierowcą. Polski kierowca wyścigowy o prawie 0,3 sekundy był szybszy od drugiego Noaha Stromsteda. 19-latek w testach wziął udział w barwach zespołu Trident. Przypomnijmy, że Biliński jest związany z tą ekipą od prawie dwóch lat. Polak raz stanął na podium w 2022 roku, a w niedawno zakończonym czempionacie wywalczył 23 punkty.

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński przed sezonem 2023. "Włożyliśmy sporo pracy w testy" | WYWIAD

Mamy zarys przyszłorocznej stawki?

Na oficjalne testy jeszcze trochę poczekamy. Niemniej można już wyciągnąć kilka wniosków. Tuukka Taponen w testach brał udział z zespołem R-ace GP. Fin po sezonie we Włoskiej F4 od razu awansował do tej serii wyścigowej. Potwierdzenie planów juniora Ferrari na kolejny rok powinno nastąpić już wkrótce. To samo tyczy się Enzo Deligny’ego. Podopieczny Red Bulla po zaledwie sezonie spędzony w Hiszpańskiej F4 pójdzie o pół serii wyżej. Francuz, który niekiedy startuje na hiszpańskiej licencji podobnie jak Fin, testował bolid francuskiej stajni wyścigowej.

Co może ciekawić to fakt, iż ujrzeliśmy w Austrii, Nikitę Bedrina. Rosjanin startujący z włoską licencją w sezonie 2023 ścigał się w FIA F3. Zdołał nawet 2-krotnie stanąć na podium. Bedrin po sezonie w F3 wystartował w ostatnich rundach FRECA, gdzie ponownie był szybki. Zobaczymy zatem jakie plany ma ten kierowca na 2024 rok. Zwłaszcza że miejsca w tej serii wyścigowej są już w praktyce zajęte. 

ZOBACZ TAKŻE
Nikita Bedrin o planach na 2023 rok. "Cel to FIA F3" | WYWIAD

Awans do serii wyżej może także dostać Zachary David, a więc niedawny kolega z zespołu Kacpra Sztuki z Włoskiej F4 i Euro 4. Maltańczyk uplasował się w swoim 1. kontakcie z tą konstrukcją na 17. pozycji.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama