Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Oficjalnie: Kubica i Deletraz znów razem. Znamy skład w ELMS

Robert Kubica i Louis Deletraz znów będą ścigać się razem w LMP2. Tym razem jednak nie będzie to WEC, a ELMS. Tam wystartują razem, w barwach #14 Orlen Team AO Racing by TF Sport, gdzie ich trzecim kierowcą będzie Johny Edgar. Dodatkowo Polak w tym roku wystartuje w WEC w klasie Hypercar w Ferrari #83 zespołu AF Corse.

Johny Edgar dołacza do Kubicy i Deletraza w ELMS 2024
Fot. TF Sport

Starzy znajomi ponownie razem

Robert Kubica i Louis Deletraz spędzą kolejny rok razem. Znów będzie to maszyna LMP2, ponownie Oreca. Jednak tym razem zamiast WEC, będzie to ELMS. Ten duet rywalizował już wraz z Yifei Ye w 2021 roku w ELMS z WRT. Wtedy ta trójka wywalczyła mistrzostwo w debiutanckim sezonie.

W tym roku czeka ich powrót i próba odzyskania mistrzowskiej korony. Co ciekawe, o ile Kubica spędzi tam dopiero drugi sezon, tak Deletraz pojawi się na starcie tej serii już po raz czwarty. Najpierw był oczywiście wspomniany mistrzowski sezon 2021. Jednak rok później Szwajcar związał się z Premą, z którą startował także z Kubicą w WEC. Podczas, gdy ten duet walczył o podia i czwarte miejsce w punktacji LMP2 w WEC, w ELMS Deletraz z Habsburgiem obronił tytuł w 2022 roku. Wtedy ich trzecim kierowcą był Lorenzo Colombo, a także Juan Manuel Correa. W zeszłym roku Szwajcar przeszedł do TF Sport, które operowało pod brandem Team Turkey i wygrał 4h Barcelona w załodze Pro-Am pokonując wszystkie profesjonalne załogi. Niestety na dłuższą metę nie udało się obronić mistrzostwa. 

– Jestem  podekscytowany programem ELMS z Orlen Team AO by TF Sport. Pracowałem już z Tomem Ferrierem i jego zespołem w 2023 roku i zrobili na mnie ogromne wrażenie. Powrót do ELMS z Robertem wiele dla mnie znaczy po tym, jak zdobyliśmy mistrzostwo. To będzie nasz czwarty wspólny rok. Chyba będę musiał zacząć myśleć o kupieniu mu pierścionka! Poza tym przybycie Jonny’ego jest fantastyczne. On jest młody, szybki i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Nie mam wątpliwości, że będzie idealnie pasował. Wreszcie jestem szczęśliwy, że AO Racing dołącza do nas w tym wspaniałym programie. Mamy silny zespół i silnych partnerów, nie mogę się doczekać, aby zacząć – oświadczył Deletraz.

ZOBACZ TAKŻE
Inter Europol podał składy na ELMS 2024. Sporo młodzieży w IEC

Młodzian prosto z F3

Do dwóch doświadczonych kierowców dołączy młody, utalentowany i szybki kierowca. Jonny Edgar uzupełni skład #14 Orlen Team AO Racing TF Sport. Anglik, który przez całą swoją karierę wykazywał się dużą szybkością w samochodach Formuły 3, F4 czy GT3, przez pięć lat był członkiem Red Bull Junior Team i będzie idealnym uzupełnieniem składu. Dzięki odpowiedniemu połączeniu doświadczenia, szybkości i talentu trzej kierowcy z pewnością odcisną swoje piętno w sezonie European Le Mans Series.

– Z radością ogłaszam, że dołączę do TF Sport razem z Louisem, z którym ścigałem się w 2021 roku, oraz Jonnym, młodym i utalentowanym kierowcą. Z niecierpliwością czekam na nadchodzący sezon ELMS. Ten z pewnością nie będzie łatwy przy wielu konkurencyjnych samochodach i składach kierowców. Powrót do mistrzostw, które wygrałem razem z Louisem, dodaje nam dużej pewności siebie. Jednak na pewno będzie to ciężka rywalizacja. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z nową grupą ludzi i nowym zespołem. Cieszę się, że mogę być częścią tego nowego projektu – oznajmił Robert Kubica.

ZOBACZ TAKŻE
Składy kierowców Hypercar WEC w 2024 i GTP. Kto i gdzie?

– Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do tak wspaniałego zespołu i nie mogę się doczekać współpracy z Louisem i Robertem. Obaj wygrali wiele wyścigów w różnych kategoriach i chcę się od nich nauczyć jak najwięcej. W tym roku będą nowe wyzwania, ponieważ jest to dla mnie nowa kategoria i nowy styl ścigania. Jednakże jestem pewien, że TF Sport to najlepszy dom na kolejny krok w mojej karierze – dodał Johny Edgar.

Sezon 2024 w ELMS wystartuje 14 kwietnia i otworzy go 4h Barcelona. Oprócz Kubicy, Polskę w ELMS będą reprezentować także Inter Europol Competition, a także Mateusz Kaprzyk. ELMS z polskim komentarzem pokaże w tym roku Motowizja. Zaś drugiego marca Robert Kubica zadebiutuje w klasie Hypercar podczas otwierającego sezon WEC 1812 km Kataru. Z kolei TF Sport będzie obecne w WEC za sprawą fabrycznego programu Corvette w LMGT3.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama