Connect with us

Czego szukasz?

F4

FWS: Gładysz trzeci w kwalifikacjach, Dobrzański z P37 | Analiza

Pierwsze kwalifikacje Formuły Winter Series w 2024 roku stały się faktem. Maciej Gładysz wywalczył w nich 3. miejsce. Wiktor Dobrzański z kolei ulokował się na 37. pozycji.

Maciej Gładysz Q1 Jerez
Fot. FWS

Dobre tempo reprezentanta MP Motorsport

Polski kierowca wyścigowy, który startuje w barwach holenderskiej stajni wyścigowej, pokazał się z bardzo dobrej strony podczas kwalifikacji. Tarnowianin bowiem uplasował się na fenomenalnej 3. pozycji. Lepsi od niego okazali się tylko Andres Cardenas z Peru i Griffin Peebles. Trzeba jednak zaznaczyć, że ta dwójka ma o wiele więcej doświadczenia od Polaka. Gładysz bowiem debiutuje, a zarówno Cardenas, jak i Peebles w zeszłym sezonie wystartowali w wielu wyścigach Hiszpańskiej F4. Stąd Polak okazał się najszybszym kierowcą, spośród debiutantów.

ZOBACZ TAKŻE
Maciej Gładysz przed startem FWS. „Będzie sporo walki" | WYWIAD

Reprezentant MP Motorsport już dobrze pokazywał się na treningach. W ostatnich z nich zajął 3. miejsce. Pozostaje mieć nadzieję, że nastolatek podtrzyma ten trend. Zwłaszcza, że jest na fali wznoszącej. Przy okazji do jutrzejszego wyścigu wystartuje on z 2. pozycji.

Co u Wiktora Dobrzańskiego?

Drugi z Polaków uplasował się na drugim biegunie stawki. Reprezentant ekipy Tecnicar wykręcił bowiem czas dający mu 37. miejsce – ostatnie spośród tych, którzy wyjechali na tor. Nathanaël Berreby w ogóle nie wykręcił żadnego czasu. Dobrzański jednak nastawia się na stopniowy progres, ponieważ przygodę ze ściganiem rozpoczął dopiero 3 lata temu. Starty w FWS mają mu w tym pomóc.

Słówko o innych kierowcach

W pierwszej 10. znaleźli się przedstawiciele 4 zespołów. Oprócz wielkiej trójki tj. US Racing, Camposu i MP Motorsport, znalazł się w niej reprezentant GRS. Mowa tu o Douwie Dedeckerze, czyli zawodniku z Belgii. Kierowca z kraju ze stolicą w Brukseli wykręcił 9. czas. Jego koleżanki z zespołu, czyli Bianca Bustamante i Lia Block znalazły się w dolnej połowie stawki. Ponadto blisko czołowej 10. znaleźli się kierowcy takich zespołów jak Monlau, CRAM i Drivex. Zapowiada się zacięta walka o małe punkty.

ZOBACZ TAKŻE
Formuła Winter Series. Co musisz wiedzieć o sezonie 2024?

Kiedy wyścig?

Zawody zaplanowano na godzinę 14:35. 15 minut wcześniej ma rozpocząć się procedura wyjazdu z alei serwisowej. Zawody można obejrzeć za darmo na kanale „Winter Series’ w serwisie YouTube.

Wyniki pierwszej sesji kwalifikacyjnej na torze Jerez de la Frontera

Wyniki FWS Q1 Jerez 2024

Fot. Winter Series

Reklama