Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

ELMS i AsLMS

United z PP do 4h Barcelona ELMS. IEC blisko liderów przed Kubicą

Za nami pierwsze kwalifikacje ELMS do gorącej rundy, jaką jest 4h Barcelona. Tam jak na razie w większości na czele zespoły starych wyjadaczy. Natomiast niedaleko za nimi Inter Europol Competition z dwoma autami. Dalej uplasowało się #14 TF Sport, którym w tym roku rywalizuje Robert Kubica.

Kubica powalczy o podium w 4h Barcelona ELMS 2024
Fot. TF Sport

United Autosports wraca do walki o mistrzostwo

Zeszłoroczni przegrani walki o tytuł pokazali dziś, że dobrze przepracowali zimę i są gotowi podjąć rękawicę rzuconą przez Algarve Pro. Ben Hanley pozamiatał dziś rywalami zdobywając pole position z czasem 1:28.071. Kierowca załogi #22 pokonał tym samym Joba van Uiterta z Idec Sport o 0.15s. Za nimi uplasowała się załoga zeszłorocznych mistrzów, a więc #25 Algarve Pro. Natomiast dalej mamy podwójną ofensywę Cool Racing. W kolejno samochodach #47 i #37 debiutują w ten weekend między innymi Frederic Vesti i Ritomo Myiata. Tych dwóch kierowców może być jutro stać na dobre tempo, jeśli unikną oni błędów.

Ben Hanley z pole position dla United Autosports w 4h Barcelona ELMS

Fot. United Autosports

Polski zespół przed polskim kierowcą

Inter Europol Competition postawił w ostatnim czasie kilka kroków na przód. Pytanie, czy to wystarczy, aby powalczyć o mistrzostwo? Na razie starczyło na szóste i siódme pola startowe dla #43 i #34. Obydwa żółto-zielone samochody mają przed sobą same najmocniejsze zespoły, więc walka z nimi będzie ogromnym wyzwaniem, a ich ewentualne pokonanie dałoby „piekarzom” sporo satysfakcji. Miejmy nadzieję, że tegoroczna kampania będzie mniej pechowa.

ZOBACZ TAKŻE
Inter Europol podał składy na ELMS 2024. Sporo młodzieży w IEC

Pierwszym sukcesem jest już pokonanie #23 United Autosports oraz Panis Racing w kwalifikacjach. Do tego za nimi znaleźli się też Robert Kubica, Louis Deletraz i Jonny Edgar z #14 TF Sport. Wspomniany Szwajcar nie zdołał złożyć czystego okrążenia, więc załoga musiała zadowolić się dziesiątą lokatą. „Normalną” klasę LMP2 zamknął dziś Vector Sport.

Proton najszybszy w Pro-Am

Niemiecki zespół wystawia w tym roku samochody w LMP2, LMP2 Pro-Am i LMGT3. W tej pierwszej klasie ich samochód pod banderą Iron Lynx uplasował się dość daleko. Za to #77 wywalczyła pierwsze pole startowe w Pro-Am. Zaraz za nimi znalazł się polsko-hiszpański Team Virage. Natomiast dalej mieliśmy Nielsen Racing oraz TDS. Stawkę LMP2 zamknęły załogi AF Corse przed Algarve Pro #26 i DKR.

ZOBACZ TAKŻE
Oficjalnie: Kubica i Deletraz znów razem. Znamy skład w ELMS

Cool Racing od razu zaczyna bronić tytułów

Mistrzowie LMP3 z ostatnich dwóch sezonów dźwigają w tym roku ogromną presję wyników. Jednak jak na razie ten weekend zapowiada się dobrze, bo do 4h Barcelona wystartują oni z pole position. Blisko 0.3 s stracił do nich drugi w „czasówce” Team Virage. Natomiast szóstą lokatę startową do jutrzejszego wyścigu zapewnił sobie Inter Europol Competition.

Cool Racing z pole position w 4h Barcelona ELMS

Fot. Cool Racing

Żelazne damy wróciły do gry

Rok temu damska załoga nie była obecna w stawce ELMS. Dlatego raczej mało kto typował Sarę Bovy w #85 do uzyskania najlepszego czasu okrążenia do 4h Barcelona. Jednakże Bovy po raz kolejny uraczyła nas swoją prędkością na pojedynczym okrążeniu pokonując Horoshiego Hamaguchiego oraz Jonnyego Laursena w Lamborghini oraz Ferrari. Dopiero na szóstym miejscu zakwalifikował się najszybszy z dwóch Astonów Martinów.

Porsche z pole position w nowej erze GT w ELMS

Fot. Iron Dames

Co czeka nas w niedzielę?

Jutro, o 11:30 czasu polskiego, wystartuje 4h Barcelona, które otwiera tegoroczne zmagania ELMS, które w Polsce pokaże Motowizja. 43 auta w czterech (choć tak na prawdę to w trzech) kategoriach do pierwszego zakrętu to przepis na zamieszanie, co pokazały zeszłoroczne zmagania. Pierwsze okrążenie na torze w konfiguracji bez szykany powinno być pełne akcji, która może zaowocować kolizjami.

W LMP2 zobaczymy jutro walkę o zwycięstwo, która powinna rozstrzygnąć się w ostatnich dwudziestu minutach. Z pierwszej dziesiątki tej klasy trudno wyłonić faworyta, co bardzo nas cieszy. W LMP3 wszyscy będą chcieli pokonać Cool Racing. Natomiast w LMGT3 o pierwsze zwycięstwo w nowej klasie powalczą Porsche z Ferrari i samotnym Lamborghini. Poniżej prezentujemy wyniki kwalifikacji.

Wyniki kwalifikacji do 4h Barcelona 2024 ELMS

Robert Kubica i Inter Europol Competition blisko czołówki w kwalifikacjach w 4h Barcelona ELMS

Fot. Alkamel ELMS

Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama