Connect with us

Czego szukasz?

Gdzie oglądać Euro 4 Championship z Kacprem Sztuką? [stream, live]

Kacper Sztuka Mugello Euro 4 Gdzie oglądać Euro 4 Championship z Kacprem Sztuką

Gdzie oglądać Euro 4 Championship z Kacprem Sztuką w Polsce? | Fot. Paulo Pellegrini

Po tym, jak dobrze pokazuje się Kacper Sztuka wszyscy szukają, gdzie mogą oglądać Euro 4 Championship w 2023 roku. To dla Polaka kolejna nowa seria na poziomie F4, w której startuje wliczając włoską i niemiecką edycję oraz Formułę Winter Series. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji nowej kategorii.

Gdzie oglądać Euro 4 Championship w Polsce?

Relacje z wyścigów Euro 4 Championship, w której w 2023 r. startuje Kacper Sztuka, będą dostępne za pośrednictwem platformy Viaplay. W minionym sezonie występy naszego rodaka mogliśmy śledzić jedynie za pośrednictwem transmisji online w serwisie YouTube. Mamy więc możliwość oglądania zawodów z polskim komentarzem. Na ten moment Viaplay skupia się tylko i wyłącznie na wyścigach. Z kwalifikacji żadne transmisje na ten moment nie są przewidziane. Zawody będą komentowane przez Pawła Barana, Jana Olejniczaka lub Mikołaja Krzemińskiego. Możliwe, że dojdzie do rotacji w składzie komentatorskim na przestrzeni sezonu 2023.

Dostęp do Viaplay. Cena abonamentu

Obecnie Viaplay jest dostępne jedynie za pośrednictwem streamingu internetowego. Jeśli zastanawiacie się, czy Viaplay ma kanały w zwykłej TV, to odpowiadamy, że nie. Być może stan tej rzeczy zmieni się w przyszłości, ale obecnie dostęp do transmisji sportowych Viaplay można znaleźć jedynie na oficjalnej stronie internetowej. Dostępne są tam wydarzenia sportowe w jakości 1080p i 50 klatkach. Strona i aplikacja są dostępne na wszystkich popularnych platformach, takich jak telewizory ze Smart TV, konsole, telefony z iOS i Android. 

Pakiet Viaplay obejmujący F1, F2, F3, FRECA czy Włoską Formułę 4 kosztować będzie 55 zł miesięcznie, albo 44 zł miesięcznie w abonamencie na rok. Viaplay można oglądać także na platformach Play, Canal+, Vectra i UPC w odpowiednich pakietach. Dokładna rozpiska cenowa znajduje się w osobnym materiale, do którego link znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay - wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

Transmisja Euro 4 Championship w Internecie

Warto zaznaczyć, że seria Euro 4 Championship będzie także transmitowana w serwisach YouTube oraz Facebook. Tak było już w ostatnich latach. Wystarczy kliknąć w odpowiedni odnośnik, aby zostać przekierowanym i następnie ustawić sobie powiadomienia. Dodatkowo Euro 4 Championship możecie śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony serii oraz Motorsport.tv. W zależności od źródła relacja może być też w innym języku jak angielskim. Transmisja wyścigu Euro 4 Championship zazwyczaj powinna trwać około 30 minut.

Szanse i oczekiwania wobec Kacpra Sztuki

Oczy polskich kibiców w sezonie 2023 zwrócone będą w kierunku Kacpra Sztuki. Polak, debiutował w Formule 4 w 2021 roku, kiedy to trafił do zespołu AS Motorsport. Od kolejnej kampanii trafił już do czołowego zespołu. Mowa tu o ekipie US Racing. Jej założycielami są Gerhard Ungar oraz były mistrz Formuły Nippon i czołowy kierowca Formuły 1 – Ralf Schumacher. Nasz rodak miał bardzo udany sezon 2022, kiedy to zajął wysokie 6. miejsce w „generalce” i wygrał po drodze 2 wyścigi. Następnie w przerwie zimowej Kacper Sztuka zdominował Formułę Winter Series. Nie tak dawno ogłoszono jego wsparcie przez PKN Orlen, co da zawodnikowi z Cieszyna poczucie większego komfortu i pozwoli zapewnić bezpieczną przyszłość w wyścigach.

ZOBACZ TAKŻE
F4: Kacper Sztuka ze sponsoringiem Orlenu

Euro 4 Championship to seria powstała z inicjatywy ACI Sport oraz FIA WSK. Ma ona być swego rodzaju mistrzostwami Europy na poziomie F4. Obok Włoskiej Formuły 4 już na starcie wydaje się to być najsilniej obsadzona seria wyścigowa w oparciu o tę klasę bolidów. Aktualnie Sztuka jest czwarty w „generalce” włoskiej edycji i zapewne śmiało może celować w czołowe lokaty w nowej serii. Polak kolejny raz zmierzy się z torami tj. Mugello czy Monza, ale także pozna lepiej hiszpański tor Catalunya.

ZOBACZ TAKŻE
Włoska F4: Wszystko, co musisz wiedzieć o serii Kacpra Sztuki

Gdzie oglądać Euro 4 Championship? Plan transmisji na nadchodzący weekend wyścigowy na torze Catalunya

W nadchodzący weekend, 20-22 października, zaplanowano trzecią i zarazem ostatnią rundę nowo powstałej – z inicjatywy ACI Sport i WSK – serii Euro 4 Championship. Zmagania odbędą się na torze Catalunya pod Barceloną. Poniżej harmonogram transmisji wraz z odnośnikami. Podobnie, jak w przypadku rund na Mugello i Monzy, Euro 4 pokaże także platforma Viaplay.

ZOBACZ TAKŻE
Euro F4: Kacper Sztuka pojedzie na Mugello

Trening nr 1: piątek, 20 października, godz. 9:39 – brak transmisji, Live Timing

Trening nr 2: piątek, 20 października, godz. 14:55 – brak transmisji, Live Timing

Kwalifikacje nr 1: sobota, 21 października, godz. 9:00 – brak transmisji, Live Timing

Kwalifikacje nr 2: sobota, 21 października, godz. 9:20 – brak transmisji, Live Timing

Pierwszy wyścig: sobota, 21 października, godz. 12:35 – Viaplay, YouTube, konta społecznościowe serii 


 

Drugi wyścig: niedziela, 22 października, godz. 11:15 – Viaplay, YouTube, konta społecznościowe serii 


 

Trzeci wyścig: niedziela, 22 października, godz. 16:25 – Viaplay, YouTube, konta społecznościowe serii


 

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama