Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Gdzie oglądać Włoską Formułę 4 z Kacprem Sztuką? [stream, live]

gdzie oglądać włoską formułę 4 f4 2023 viaplay kacper sztuka orlen

Gdzie oglądać Włoską Formułę 4 z Kacprem Sztuką w sezonie 2023? | Fot. Kacper Sztuka Racing

Po tym, jak dobrze Kacper Sztuka zaprezentował się w poprzednim sezonie wszyscy szukają, gdzie mogą oglądać Włoską Formułę 4 w 2023 roku. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji tej serii.

Gdzie oglądać Włoską Formułę 4 w Polsce?

Relacje z wyścigów Włoskiej Formuły 4, w której w 2013 r. startuje Kacper Sztuka, będą dostępne za pośrednictwem platformy Viaplay. W minionym sezonie występy naszego rodaka mogliśmy śledzić jedynie za pośrednictwem transmisji online w serwisie YouTube. Mamy więc możliwość oglądania zawodów z polskim komentarzem. Na ten moment Viaplay skupia się tylko i wyłącznie na wyścigach. Z kwalifikacji żadne transmisje na ten moment nie są przewidziane. Zawody będą komentowane przez duet Paweł Baran i Jan Olejniczak. Możliwe, że dojdzie do rotacji w składzie komentatorskim na przestrzeni sezonu 2023.

Dostęp do Viaplay. Cena abonamentu

Obecnie Viaplay jest dostępne jedynie za pośrednictwem streamingu internetowego. Jeśli zastanawiacie się, czy Viaplay ma kanały w zwykłej TV, to odpowiadamy, że nie. Być może stan tej rzeczy zmieni się w przyszłości, ale obecnie dostęp do transmisji sportowych Viaplay można znaleźć jedynie na oficjalnej stronie internetowej. Dostępne są tam wydarzenia sportowe w jakości 1080p i 50 klatkach. Strona i aplikacja są dostępne na wszystkich popularnych platformach, takich jak telewizory ze Smart TV, konsole, telefony z iOS i Android. 

Pakiet Viaplay obejmujący F1, F2, F3, FRECA i Włoską Formułę 4 kosztować będzie 55 zł miesięcznie, albo 44 zł miesięcznie w abonamencie na rok. Viaplay można oglądać także na platformach Play, Canal+, Vectra i UPC w odpowiednich pakietach. Dokładna rozpiska cenowa znajduje się w osobnym materiale, do którego link znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay - wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

Transmisja Włoskiej F4 w Internecie

Warto zaznaczyć, że Włoska F4 będzie także transmitowana w serwisach YouTube oraz Facebook. Tak było już w ostatnich latach. Wystarczy kliknąć w odpowiedni odnośnik, aby zostać przekierowanym i następnie ustawić sobie powiadomienia. Dodatkowo Włoską Formułę 4 możecie śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony serii oraz Motorsport.tv. W zależności od źródła relacja może być też w innym języku jak angielskim. Transmisja wyścigu Włoskiej Formuły 4 zazwyczaj trwa około 30 minut.

Szanse i oczekiwania wobec Kacpra Sztuki

Oczy polskich kibiców w sezonie 2023 zwrócone będą w kierunku Kacpra Sztuki. Polak, debiutował w Formule 4 w 2021 roku, kiedy to trafił do zespołu AS Motorsport. Od kolejnej kampanii trafił już do czołowego zespołu. Mowa tu o ekipie US Racing. Jej założycielami są Gerhard Ungar oraz były mistrz Formuły Nippon i czołowy kierowca Formuły 1 Ralf Schumacher. Kacper Sztuka ma za sobą bardzo udany sezon 2022, kiedy to zajął wysokie 6. miejsce w „generalce” i wygrał po drodze 2 wyścigi. Następnie w przerwie zimowej polski kierowca zdominował Formułę Winter Series. Nie tak dawno ogłoszono jego wsparcie przez PKN Orlen, co da zawodnikowi z Cieszyna poczucie większego komfortu i pozwoli zapewnić bezpieczną przyszłość w wyścigach.

ZOBACZ TAKŻE
F4: Kacper Sztuka ze sponsoringiem Orlenu

Włoska Formuła 4 to najsilniej obsadzona seria wyścigowa w oparciu o klasę bolidów F4. Dla Sztuki będzie to trzeci sezon w tym prestiżowym cyklu. W 2022 roku mistrzostwa zdominował junior Mercedesa, Andrea Kimi Antonelli. W poprzednich latach gigantyczne sukcesy odnosili też tutaj Norweg Dennis Hauger oraz reprezentanci Niemiec Lirim Zendelli czy Tim Tramnitz. Wszystkich tych panów możecie kojarzyć ze startów w F3 i F2.

ZOBACZ TAKŻE
Włoska F4: Wszystko, co musisz wiedzieć o serii Kacpra Sztuki

Gdzie oglądać Włoską Formułę 4? Plan transmisji na nadchodzący weekend wyścigowy na torze Vallelunga

W nadchodzący weekend, 13-15 października, zaplanowano siódmą i zarazem ostatnią rundę Włoskiej Formuły 4 w sezonie 2023. Zmagania odbędą się na torze Vallelunga. Poniżej harmonogram transmisji wraz z odnośnikami. W miarę możliwości będziemy osadzać dla was zaplanowane Live’y, abyście mogli oglądać poczynania Kacpra Sztuki także tutaj. Za polski komentarz na Viaplay będą odpowiadać Paweł Baran i Jan Olejniczak.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać FRECA w Polsce? [transmisja, stream, live]

Collective Test: czwartek, 12 października, godz. 14:00-18:00

Trening nr 1: piątek, 13 października, godz. 8:30 – brak transmisji, Live Timing

Trening nr 2: piątek, 13 października, godz. 12:20 – brak transmisji, Live Timing

Kwalifikacje nr 1: piątek, 13 października, godz. 16:10 – brak transmisji, Live Timing

Kwalifikacje nr 2: piątek, 13 października, godz. 16:35 – brak transmisji, Live Timing

Pierwszy wyścig: sobota, 14 października, godz. 11:00 – Viaplay, Italian F4 Championship certified by FIA, YouTube, Motorsport.tv, konta społecznościowe serii 


 

Drugi wyścig: sobota, 14 października, godz. 16:45 – Viaplay, Italian F4 Championship certified by FIA, YouTube, Motorsport.tv, konta społecznościowe serii 


 

Trzeci wyścig: niedziela, 15 paździenrika, godz. 11:00 – Viaplay, Italian F4 Championship certified by FIA, YouTube, Motorsport.tv, konta społecznościowe serii


 

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama