Connect with us

Czego szukasz?

Kalendarz DTM 2021. Kiedy odbędą się wyścigi niemieckiej serii?

kalendarz DTM 2020 kalendarz DTM 2021

Fot. Audi Sport / Kalendarz DTM 2021

Władze niemieckiej serii długo zwlekały z ustaleniem nowego rozkładu jazd. Teraz jednak wszystko jest już jasne. Kalendarz DTM 2021 obejmuje osiem weekendów wyścigowych od czerwca do października. 

Osiem rund to jedna mniej niż pierwotnie zakładano. Wszystko z powodu usunięcia z kalendarza rosyjskiego toru Igora Drive, na którym miał odbyć się weekend inaugurujący tegoroczne zmagania. 

ZOBACZ TAKŻE
Wolne, aczkolwiek niezwykle widowiskowe - czyli złote lata DTM

Kalendarz DTM 2021. Znamy planowany rozkład sezonu

Tym samym sezon rozpocznie się dopiero 18-20 czerwca na torze Monza. To debiut Deutsche Tourenwagen Masters na legendarnej włoskiej „świątyni prędkości”. Późny start sezonu może oznaczać, iż na trybunach już od początku zmagań pojawią się kibice. Wszystko zależy jednak oczywiście od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. 

Druga runda miała odbyć się 2-4 lipca na Norisringu, który wraca do kalendarza po rocznej przerwie. Niestety włodarze DTM – czyli ITR – oraz władze Norymbergi szukają rozwiązania i chcą przesunąć zmagania na inny termin. Gdy tylko kwestia ta się wyjaśni, wprowadzimy aktualizację. Na szczęście jeszcze w lipcu niemiecka seria zagości na innym niemieckim torze – Lausitzringu. To miejsce zlokalizowane najbliżej polskiej granicy, ale w związku z brakiem startów Roberta Kubicy raczej nie będzie cieszyło się znaczną popularnością wśród kibiców z kraju nad Wisłą.

W sierpniu DTM zagości natomiast na Zolder i Nurburgringu. To niemal stałe punkty każdego sezonu tej serii. Wrzesień natomiast rozpocznie się wyścigiem na austriackim Red Bull Ringu. Powrót austriackiego obiektu do kalendarza może mieć związek z udziałem Red Bulla w całej serii. Przypomnijmy, że Ferrari 488 GT3 rywalizować będą Alexander Albon i Liam Lawson. 

ZOBACZ TAKŻE
Hockenheimring - obiekt odarty z duszy | Tory Formuły 1

Po blisko miesiącu przerwy, w połowie września odbędzie się wyścig w holenderskim Assen. Później czeka nas ponad miesiąc przerwy, ponieważ na początku października wszyscy wrócą do Niemiec, na obiekt Hockenheimring. Tydzień później sezon 2021 w DTM zakończy runda na Norisringu, która pierwotnie miała odbyć się w lipcu.

RundaDataKrajTor
1.18-20 czerwcaMonza
2.23-25 ​​lipcaLausitzring
3.6-8 sierpniaZolder
4.20-22 sierpniaNurburgring
5.3-5 wrześniaRed Bull Ring
6.17-19 wrześniaAssen
7.1-3 październikaHockenheimring
8.8-10 październikaNorisring

Będzie telewizyjna transmisja w Polsce?

Jak łatwo zauważyć, kalendarz obejmuje cztery wyścigi w Niemczech i cztery poza granicami naszych zachodnich sąsiadów. 

Dodać należy, że tegoroczny sezon DTM poprzedzą dwie serie testów przedsezonowych. Kierowcy najpierw zawitają na dwa dni na Hockenheimring (7-8 kwietnia), a miesiąc później spędzą trzy dni na Lausitzringu (4-6 maja). 

Przypomnijmy, że prawa do transmisji w Polsce wyścigów DTM posiada stacja Eleven Sports. Na chwilę obecną trudno powiedzieć, co z nimi zrobi. O ile występy Roberta Kubicy budziły ogromne zainteresowanie niemiecką serią w 2020 roku, o tyle teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. Polak nie będzie ścigał się w DTM, a tym samym oglądalność z całą pewnością byłaby niska. Z drugiej strony w wielu telewizjach transmitowane są mało znane w Polsce serie wyścigowe i mają swoich odbiorców. Należy więc poczekać na oficjalną informację ze strony nadawcy.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama