Connect with us

Czego szukasz?

Kalendarz Włoskiej F4 2023. Gdzie i kiedy startuje Kacper Sztuka?

Kalendarz Włoskiej F4 2023

Kalendarz Włoskiej F4 2023, gdzie ponownie ujrzymy Kacpra Sztukę | Fot. Paulo Pellegrini Photo

W tym roku kierowców Włoskiej F4 ponownie jak w ubiegłym sezonie czeka 7 weekendów wyścigowych, co oznacza aż 21 wyścigów. Wśród torów są wszystkim dobrze znane obiekty, ale też takie, które niekoniecznie są kojarzone przez każdego fana. Czas dokładnie poznać kalendarz Włoskiej F4 na sezon 2023.

Trzeci sezon Kacpra Sztuki na tym poziomie

Polski kierowca wyścigowy po raz trzeci będzie startował w tej serii. 17-latek spod Cieszyna związał się ponownie z ekipą US Racing. Polak pokazał, że potrafi wygrywać, a także stawać na podium. Zimą został mistrzem Formuły Winter Series, więc z pewnością Sztuka pokaże co potrafi. 

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka szczerze o FIA F3. "Interesują się mną topowe zespoły, ale nadal nie mam budżetu" | WYWIAD

Na jakich torach będzie ścigać się Włoska Formuła 4?

Początek obecnej kampanii będzie wyglądał tak samo, jak to miało miejsce w 2022 roku. Inaugurację sezonu zorganizuje Imola, a dalej udamy się do Misano i Spa-Francorchamps. Zawody w Belgii będą pierwszym wyjazdem poza Włochy w sezonie. Po powrocie z Ardenów zawodnicy stawią się w Monzie, która rok temu była przedostatnią rundą sezonu. 5. wyjazd przewidziano do Francji, a konkretniej na tor Paul Ricard. Runda w kraju ze stolicą w Paryżu wraca po rocznej przerwie, gdyż w sezonie 2022 jej miejsce zajął wyścig na Red Bull Ringu.

ZOBACZ TAKŻE
Nikita Bedrin o planach na 2023 rok. "Cel to FIA F3" | WYWIAD

Przedostatnią rundę zaplanowano na Mugello, które rok temu było finałem sezonu. Teraz tak nie jest, gdyż kampanię zakończą 3 wyścigi w Vallelundze, czyli torze położonym pod Rzymem. Obiekt ten jest mniej znany szerokiej publiczności. Regularnie odbywają się tam bowiem lokalne wyścigi GT (dawniej rywalizował tam Artur Janosz). Co ciekawe w I dekadzie XXI wieku na tym torze regularnie testowały zespoły F1. Można tu wspomnieć chociażby o włoskiej ekipie Minardi, która upodobała sobie ten obiekt.

Kalendarz Włoskiej F4 2023

Pełną rozpiskę kalendarza Włoskiej F4 razem z datami i miejscami wyścigów znajdziecie poniżej. Wszystkie sesje są dostępne na oficjalnym kanale serii w serwisie YouTube, a także w Viaplay.

RundaTorData
1.Imola Circuit21-23.04
2.Misano World Circuit5-7.05
3.Circuit de Spa-Francorchamps26-28.05
4.Autodromo Nazionale Monza23-25.06
5.Paul Ricard21-23.07
6.Mugello Circuit29.09-1.10
7.Vallelunga Circuit13-15.10

5/5 (liczba głosów: 32)
Reklama