Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Nowe wersje Chevroleta Corvette C8

Corvette ósmej generacji – C8, trafiła właśnie na rynek samochodowy i zrobiła dobre wrażenie. Może być jeszcze lepiej, dzięki większej mocy i wydajności, gdyż nowe modele mają mieć jeszcze więcej dynamicznych rozwiązań – lepszą aerodynamikę i krótsze czasy okrążeń.

Opublikowano

w dniu

Chevrolet Corvette C8 Stingray
Fot. chevrolet.com / Chevrolet Corvette C8 Stingray

W 2018 r. pojawiły się głosy, że przyszłe warianty Chevroleta Corvette C8 otrzymają jednostki V8 z  o mocy 600, 800, a nawet 1000 koni mechanicznych. Będą to hybrydy z napędem na wszystkie koła. W ubiegły czwartek Hagerty poinformował, że te wersje faktycznie wejdą do produkcji, w związku z wyciekiem dokumentów. Poniżej przedstawiamy perspektywy produkcji modeli na podstawie wypłynięcia informacji oraz przekazom Hagerty i Dona Shermana, który informował o Corvettach. Zapewne większość dat ulegnie modyfikacjom z powodu koronawirusa. 

ZOBACZ TAKŻE
Corvette - 8 ciekawostkek z bogatej historii muscle cara od Chevroleta

Dla przypomnienia, bazowa wersja Chevroleta Corvette C8 korzysta z centralnie umieszczonej jednostki V8 o pojemności 6.2 litra. Rozwija ona 497 KM i 630 Nm. Co ciekawe, jest to ten sam silnik co w poprzedniej generacji Corvetty – C7.

Na początek Corvette Z06

Z06 będzie podobno pierwszym modelem Chevroleta Corvette C8 o dużej mocy, rzekomo powracając w roku 2022 z 650 KM z silnikiem V8 o pojemności 5.5 litra, posiadającym 32-zawory DOHC. Silnik brzmieć ma znajomo, ponieważ otrzyma te same rozwiązania, co w Corvette C8R.

ZOBACZ TAKŻE
Chevrolet Corvette C8 i inne nierentowne samochody

Corvette Grand Sport, według doniesień, powróci w roku 2023. Moc 600 KM ma pochodzić z 6,2-litrowego silnika V8, w połączeniu z systemem hybrydowym. Nie wiadomo jednak, czy ten model będzie miał napęd na wszystkie koła z silnikiem elektrycznym zamontowanym z przodu, czy też pozostanie  przy napędzie na tylne koła z elektryfikacją umieszczoną pomiędzy silnikiem a przekładnią.

Chevrolet Corvette C8 Stingray

Fot. chevrolet.com / Chevrolet Corvette C8 Stingray

Corvette ZR1 natomiast ma być pokazany w 2024 r. z silnikiem V8 z podwójną turbosprężarką o mocy 850 KM.

Zwieńczenie gamy Chevroleta Corvette C8 – Zora

Listę kończy Corvette Zora, zaplanowana na rok modelowy 2025. Otrzyma hybrydową wersję z 5.5-litrową jednostką V8 i dwoma turbo o łącznej mocy 1000 KM. Wcześniej podawano, że układ hybrydowy Zory obejmie napęd na wszystkie koła z silnikiem elektrycznym przy przedniej osi pojazdu.

Pewne jest, że pandemia koronawirusa opóźni premierę przynajmniej jednego z tych modeli, jeśli nie wszystkich, mimo zdalnej pracy załogi GM.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama