Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Samochody

Audi Q5 TFSIe od ABT – hybryda też nadaje się do tuningu

Przyjrzyjmy się ABT Q5 w specyfikacji TFSIe, ulepszonej wersji luksusowego i hybrydowego SUV-a z Ingolstadt. Nowej odsłona oferuje bardziej zelektryfikowaną moc niż dotychczas.

Audi Q5 TFSIe by ABT

Twórcy hybrydy RS6 Avant, z nietuzinkowym modelem o mocy ponad 1000 koni mechanicznych, wprowadzają pakiet tuningowy dla zelektryfikowanego Audi, które można już kupić. Teraz niemiecki tuner wziął się za hybrydowego SUV-a Q5 TFSIe.

Q5 TFSIe od ABT – hybryda na sportowo

Ponieważ Audi niespieszno z RS Q5, niektórzy klienci szukają alternatyw. Oczywiście jest SQ5, w wersji europejskiej, wyposażone w silnik Diesla zamiast benzynowego, który to z kolei dostępny jest w północnoamerykańskim odpowiedniku. W tym miejscu pojawia się team ABT, który wybrał za podstawę swoich działań mocny model Q5 55 TFSIe, o  mocy 362 KM i 500 Nm. Niemiecki tuner zwiększył ją do 420 KM i 550 Nm .

ZOBACZ TAKŻE
Audi RS6-R od ABT - rodzinna rakieta

Zwiększoną moc uzyskano poprzez podkręcenie silnika spalinowego, a dokładniej 2,0-litrowego silnika benzynowego z turbodoładowaniem. Tuner nie ujawnia osiągów SUV-a , ale jest rzeczą oczywistą, że dodatkowa moc przynosi korzyści w zakresie przyspieszenia.  Dla przypomnienia, standardowa Q5 55 TFSIe przyśpiesza do 100 km/h w 5,3 sekundy. To może nie wygląda imponująco, lecz pamiętajmy, że mamy do czynienia z naprawdę ciężkim samochodem, o masie 2030 kg.

Audi Q5 TFSIe by ABT

Fot. abt-sportsline.com / Audi Q5 TFSIe by ABT

Prawdopodobnie kwestią czasu jest wprowadzenie przez Audi Sport RS Q5. Zwłaszcza, gdy weźmiemy  pod uwagę, że marka obiecała wprowadzić na rynek szybsze SUV-y. Tymczasem wersja ABT powinna spodobać się tym, którzy potrzebują mocniejszego Q5. Proponuje tym samym lepszą wydajność, ponieważ elektryczne wspomaganie sprawia, że hybrydowa wersja plug-in jest wyjątkowo oszczędna. Duży moment obrotowy oznacza, że SUV sunie po drodze bez wysiłku.

Dostępne dwa pakiety mocy

ABT oferuje lepszy pakiet mocy dla modelu słabszego Q5 TFSIe o zwiększonej mocy z 295 KM oraz 450 Nm  do 353 KM i 500 Nm. Dzięki zwiększonej mocy, zelektryfikowany SUV, powinien potrzebować mniej niż 6,1 sekundy, aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h.

ZOBACZ TAKŻE
900-konne Audi RS Q8 od Manharta - ma się czym pochwalić

Uzupełnieniem pakietów mocy są niestandardowe 20-calowe koła z błyszczącym lub matowym czarnym wykończeniem, zwieńczone obręczą z diamentem. Opcjonalnie ABT wprowadzi również niektóre ulepszenia wnętrza, od diodowych świateł wejściowych do zmienionego pokrętła zmiany biegów dla siedmiobiegowej dwusprzęgłowej przekładni.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama