Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Audi RS6 Avant podrasowane przez ABT

Niemiecki tuner wziął na warsztat nowe Audi RS6. Efekty prac speców z ABT są imponujące. Rodzinne kombi z Ingolstadt stało niemal równie szybkie co Lamborghini Huracan!

Audi RS6 Avant by ABT

Od debiutu obecnego Audi RS6 Avant minęło około pół roku. Podrasowanie niemieckiego kombi przez nadwornego tunera ABT było tylko kwestią czasu. Efekty jak zwykle są zdumiewające.

Audi RS6 Avant od ABT – prawie jak Lamborghini

Już standardowe Audi RS6 Avant rozwija okrągłe 600 KM i 800 Nm, co zapewnia mu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 s. Prędkość maksymalna sięga nawet 305 km/h. Specjaliści z ABT wycisnęli z podwójnie doładowanej V8 o pojemności 4 litrów moc 700 KM i 880 Nm momentu obrotowego. Chiptuning pozwolił na skrócenie sprintu do „setki” aż o 0,3 sekundy – do 3,3 s. Dla porównania, 610-konne Lamborghini Huracan (mowa o wersji sprzed liftingu) rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 3,2 s.

Niemiecki tuner zadbał też o tuning wizualny, jednak zmiany nie są znaczące. Pojawiły się nowe felgi oraz kilka dodatkowych świateł wejściowych oraz Całość utrzymana jest – jak przystało na ABT – w czarnej kolorystyce. Ogólnie rzecz biorąc, zmiany optyczne są raczej subtelne.

Audi RS Q8 by ABT

Fot. abt-sportsline.com / Audi RS Q8

Pakiet dostępny także w RS7 i RS Q8

Podobne zmiany dotknęły także RS7 oraz RS Q8 . Opcjonalnie dostępne będą dodatkowe modyfikacje w postaci obniżonego i usztywnionego zawieszenia czy felgi o specjalnym wzorze, poprawiającym aerodynamikę. W przypadku SUV-a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 3,5 s, czyli o 0,3 mniej niż w standardowym modelu. Zastosowany w RS Q8 regulowany zestaw amortyzatorów pozwala obniżyć prześwit aż o 65 mm.

Audi RS7 Sportback by ABT

Fot. abt-sportsline.com / Audi RS7 Sportback

Bez utraty gwarancji

Co ciekawe, pakiet modyfikacji ABT posiada certyfikat TUV i jest zgodny z warunkami gwarancji ustalonymi przez producenta. Jest on nawet dostępny jako opcja w niektórych salonach sprzedaży Audi. Szczegóły dotyczące specyfikacji wyżej wymienionych modeli można znaleźć na oficjalnej stronie ABT.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama