Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Lincoln Zephyr Reflection – luksusowy sedan tylko na Chiny. Wpada w oko

Zaprezentowany na targach w Szanghaju Lincoln Zephyr Reflection to koncept lukusowej limuzyny, która trafi na rynek chiński jeszcze w tym roku. Samochód wyróżnia się awangardowych, znacznie odważniejszym niż dotychczas designem.

Opublikowano

w dniu

Lincoln Zephyr Reflection
Fot. lincoln / Lincoln Zephyr Reflection

Co prawda Lincoln nie był i nadal nie jest oferowany w Polsce, jednak jako miłośnik amerykańskiej motoryzacji nie mogłem pominąć najnowszego konceptu tej marki. Co prawda, zapowiada on model przeznaczony tylko na rynek chiński, jednak nie ukrywam, że ze wszystkich dotychczas zaprezentowanych w Szanghaju konceptów ten najbardziej przypadł mi do gustu. Lincoln Zephyr Reflection zapowiada bowiem luksusowego sedana, którego wersja seryjna zadebiutuje jeszcze w tym roku. Należy pamiętać, że Chiny wciąż pozostają niezwykle lukratywnym rynkiem dla różnej maści sedanów.

Lincoln Zephyr Reflection – refleksja nad nowoczesnym designem

Lincoln Zephyr Concept wygląda nowocześnie i elegancko. Jego design z wielką atrapą chłodnicy i licznymi przetłoczeniami oraz ostrymi liniami jest znacznie odważniejszy niż znany z dotychczasowych, pełnych obłości modeli Lincolna. Z przodu wyraźnie wyeksponowano logo marki, które przedziela chromowany pas łączący smukłe reflektory. Przód samochodu wygląda masywnie i świeżo, w czym także zasługa sporych wlotów powietrza po bokach zderzaka. Wspomniany pas ma swoją kontynuację w postaci biegnącego przez całą długość nadwozia przetłoczenia. Lincoln nazwał nową stylistykę określeniem “Quiet Flight” (cichy lot). 

Lincoln Zephyr Reflection

Elegancki nadwoziu dodają także chowane klamki drzwi oraz tylny pas z poprowadzonymi przez całą szerokość nadwozia lampami. Pomiędzy nimi znajduje się napis LINCOLN. Reflektory są równie wąskie co te z przodu. Całość uzupełniają duże koła oraz elegancka linia boczna, idealnie pasująca do nowoczesnej luksusowej limuzyny.

ZOBACZ TAKŻE
Samochody niedostępne w Polsce - Lincoln Nautilus. Premium z USA

Wersja produkcyjna jeszcze w tym roku

Równie nowocześnie prezentuje się kabina koncepcyjnego Lincolna. W samochodzie wykorzystano bowiem koncepcję panoramicznego ekranu. Obejmuje on deskę rozdzielczą, na którym znajduje się zestaw wirtualnych zegarów oraz wielki (zapewne dotykowy) wyświetlacz systemu infotainment. Cała konfiguracja składa się z trzech ekranów. Lincoln Zephyr Reflection posiada nowy język komunikacji maszyny z człowiekiem o nazwie Constellation. Jest on dostępny w trzech motywach: Normal, Sport i Zen. Projekt kabiny jest wyjątkowo minimalistyczny, z przełącznikiem trybów jazdy z przyciskami dotykowymi, co stanowi najbardziej rzucający się element deski rozdzielczej.

Lincoln Zephyr Reflection

Producent nie podał żadnych informacji dotyczących układu napędowego. Całkiem możliwe, że produkcyjny Lincoln Zephyr Reflection będzie dosyć zbliżony do zaprezentowanego właśnie prototypu.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama