Connect with us

Samochody

Nowa Łada Niva zadebiutuje w 2024 roku. Są już pierwsze grafiki

Po wielu, wielu latach kultowa rosyjska terenówka doczeka się następcy. Będący właścicielem Łady Avtovaz zapowiedział właśnie, że nowa Łada Niva zadebiutuje w 2024 roku i podzielił się grafiką zapowiadającą samochód. Przy okazji zdradził też plany dotyczące poszerzenia oferty o kolejne modele.

Opublikowano

w dniu

Nowa Łada Niva teaser
Fot. lada.ru / new Lada Niva teaser

Kultowa rosyjska terenówka jest z nami aż od 1977 roku. Co więcej, do tej pory jest ona oferowana w niemal niezmienionej formie (przynajmniej w niektórych krajach). Niedawno pisaliśmy o Ładzie Nivie Travel, która będzie teraz oferowana równocześnie z powszechnie znaną terenówką, która przybrała teraz nazwę Niva Legend. Z racji na coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin Niva Legend nie jest już oferowana w krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Teraz jednak Avtovaz zapowiedział, że całkowicie nowa Łada Niva zadebiutuje w 2024 roku. 

Nowa Łada Niva – tym razem będzie całkowicie nowa

Prototyp nowej Nivy zaprezentowano już w 2018 roku podczas targów samochodowych w Moskwie. Rosyjski producent poinformował, że wersję seryjną zobaczymy w 2024 roku. Łada wierzy, że wprowadzenie Nivy “otworzy nowe horyzonty dla marki” i pomoże jej rozszerzyć swoją obecność także poza rynkiem rosyjskim. 

ZOBACZ TAKŻE
Łada Niva Travel - kolejny lifting "rosyjskiego" SUV-a. Zapatrzona w RAV4

Pojedynczy szkic opublikowany przez rosyjską markę daje wgląd w design, jaki otrzyma nowa Łada Niva. Widać po nich, że auto wciąż będzie kompaktową, kanciastą terenówką, tym razem w wersji pięciodrzwiowej. Nawiązania stylistyczne do dotychczasowej Nivy zostaną okraszone współczesnymi akcentami, m.in. w postaci LED-owych reflektorów. Oczywiście finalny model będzie miał bardziej stonowaną stylistykę niż pojazd na renderach.

Design w stylu poprzednika okraszony współczesnymi elementami

Nowa Niva będzie jednym z czterech nowych modeli, które marka zamierza wprowadzić na rynek do 2025 roku. Firma będzie kontynuować “swoją transformację, aby stać się światowej klasy skutecznym i konkurencyjnym producentem samochodów” oraz pogłębiać relacje z Dacią. Przypomnijmy, że Łada odżyła dzięki wsparciu Renault, które udzieliło jej wsparcia finansowego i technologicznego w zamian za sporą część udziałów w marce.

ZOBACZ TAKŻE
Samochody niedostępne w Polsce – Łada Vesta Sport

Nowa Łada Niva skorzysta bowiem z pochodzącej z koncernu Renault platformy CMF-B.  Pomoże to Ładzie i Dacii w uzyskaniu znaczących synergii w ciągu najbliższych pięciu lat. – W ramach nowo ogłoszonej strategii Renault Renaulution Groupe, Avtovaz wnosi swój silny model biznesowy i konkurencyjność do nowo wprowadzonej jednostki biznesowej Dacia i Lada – komentuje Yves Caracatznis, CEO Grup Avtovaz.

5 nowych modeli do 2025 roku

Warto zaznaczyć, że nowa Łada Niva będzie następcą Nivy Travel. Oprócz całkiem nowej Nivy Łada wprowadzi na rynek w 2025 roku nowego kompaktowego SUV-a.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama