Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Mercedes-AMG GT Black Series coraz bliżej

Trwają intensywne testy najbardziej ekscytującej i ekstremalnej wersji Mercedesa-AMG GT. Model GT Black Series rozwinie ponad 700 KM a przy tym straci na masie i przełamie barierę 3 sekund od 0 do 100 km/h.

Opublikowano

w dniu

Mercedes-AMG GT R
Fot. media.daimler.pl / Mercedes-AMG GT R PRO

Dla każdego fana sportowych samochodów, zwłaszcza tych sygnowanych logo AMG, te dwa słowa od zawsze budziły mnóstwo emocji – były wręcz magiczne. Mowa tu oczywiście o Black Series, czyli najmocniejszych i najbardziej ekscytujących odmian modeli Mercedesa-AMG. Wystarczy tu wspomnieć takie – można rzec już ikony – jak SL 65 Black Series czy SLS AMG Black Series. Niebawem do grona “czarnej serii” dołączy kolejny model – Mercedes-AMG GT Black Series.

GT Black Series – zwieńczenie gamy

Obecnie samochód testowany jest na torze Nürburgring a wcześniej widziano go także (oczywiście w kamuflarzu) na testach zimowych w północnej Europie. GT Black Series ma objechać wspomniany tor w czasie mniej niż 7 minut. Zostanie tym samym najszybszym tylnonapędowym samochodem produkcyjnym, który tego dokona. Obecny rekord wynoszący 7 minut i 4,63 sekundy również należy do niemieckiego supersamochodu, jednak mowa tu o wersji GT R Pro.

W osiągnięciu tego rezultatu pomóc ma szereg modyfikacji technicznych. Mercedes-AMG GT Black Series otrzyma bardziej rozbudowany body kit, poprawiający jego aerodynamikę i docisk tylnej osi. Pojawi się wielki tylny spoiler (zapewne aktywny), zmodyfikowane zderzaki, duży dyfuzor, dodatkowe i powiększone wloty powietrza oraz przekonstruowany układ wydechowy.

Konstruktorzy niemieckiego supersamochodu postanowili także odchudzić konstrukcję. Lżejszy będzie m.in układ hamulcowy a część elementów zostanie wykonana z karbonu. Masa własna Mercedesa-AMG GT Black Series w porównaniu do standardowego modelu spadnie o około 70 kg. 

Znacznie mocniejszy i szybszy

Wraz z redukcją masy wzrośnie moc niemieckiego coupe. Pod maską znajdzie się nowa jednostka V8 wywodząca się z dotychczasowej 4-litrowej konstrukcji z podwójnym doładowaniem. rozwinie 710 KM i 800 Nm. Oznacza to, że samochód będzie aż o 125 KM mocniejszy od odmiany GT R. W porównaniu do dotychczasowego silnika turbosprężarki nie znajdą pomiędzy rzędami cylindrów.

Mercedes-AMG GT R Pro

Fot. media.daimler.pl / Mercedes-AMG GT R (2018)

Znacznej poprawie ulegną osiągi pojazdu. Samochód ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund, a jego prędkość maksymalna przekroczy 320 km/h. Dla porównania wersja GT R przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 3,6 s i rozpędza się do 318 km/h.

Najbliższym konkurentem wersji Black Series będzie McLaren 765LT. Odmiana ta będzie też godnym pożegnaniem modelu Mercedesa-AMG GT. Jego następca otrzyma nową modułową platformę, która trafi także do następcy SL-a. Pozwoli ona na zmniejszenie masy pojazdu i pozwoli na elektryfikację gamy silnikowej. 

Mercedes-AMG GT Black Series pojawi się pod koniec obecnego lub na początku 2021 roku. Szykuje się kolejna ikona z linii Black Series.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama