Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody

Bentley Flying Spur dostępny z V8. Ośmiocylindrowa ostoja luksusu

Bentley wprowadza benzynowy wariant V8 do najnowszego wcielenia limuzyny Flying Spur. Pomimo mniejszej mocy niż w W12, brytyjska ostoja luksusu z V8 pod maską wciąż zdumiewa osiągami oraz, co oczywiste, przepychem.

Bentley Flying Spur V8

Bentley Flying Spur V8 to najnowsza propozycja brytyjskiej marki w segmencie luksusowych limuzyn. Choć producent słynie z silników W12, to odmiana V8 wcale nie ma się czego wstydzić… Wręcz przeciwnie – pod wieloma względami okazuje się wręcz ciekawsza od większego wariantu. Brytyjski producent twierdzi, że coraz więcej właścicieli decyduje się na samodzielną jazdę bez szofera. Bentley Flying Spur z jednostką V8 powstał właśnie z myślą o takich użytkownikach.

ZOBACZ TAKŻE
Bentley Bentayga po modernizacji - małe duże zmiany

Bentley Flying Spur V8 – zorientowany na kierowcę

Samochód oferuje 4-litrową podwójnie doładowaną jednostkę benzynową o mocy 542 KM oraz 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Parametry te zapewniają więcej niż przyzwoite osiągi. Flying Spur potrzebuje zaledwie 4 sekund na rozpędzenie się do 100 km/h. Jeszcze bardziej imponuje prędkość maksymalna brytyjskiej limuzyny – wynosi ona bowiem aż 198 mph, czyli 318 km/h (taka sama jak w Continentalu, pomimo większych rozmiarów). Znakiem obecnych czasów jest wyposażenie silnika w system dezaktywacji połowy cylindrów przy niewielkim obciążeniu w celu obniżenia zużycia paliwa.

Bentley Flying Spur V8

Tajemnica świetnych osiągów Bentley’a Flying Spur V8 leży m.in. w jego niższej masie w porównaniu do wersji z jednostką W12. Jest ona znaczna, bowiem odmiana z V8 pod maską jest lżejsza aż o 100 kg, dzięki czemu auto ma sprawiać wrażenie bardziej zwinnego. Brytyjska firma zapewnia, że samochód oferuje „bardziej zorientowane na kierowcę wrażenia” niż wariant W12. Podkreślono przy tym „bardziej charakterystyczne brzmienie silnika” oraz wiekszy zasięg. Bentley zapewnia, że emisja C02 spadła o 17% w porównaniu do większej jednostki.

ZOBACZ TAKŻE
Bentley Mulliner Bacalar - kabriolet na bogato

Dla najbardziej wymagających

Dostępne będą systemy poprawiające prowadzenie jak np. aktywne zawieszenie pneumatyczne, wektorowanie momentu obrotowego oraz opcjonalne układ ograniczający przechyły nadwozia a także system czterech kół skrętnych. Jedynymi wyróżnikami odmiany V8 są nowe 10-ramienne felgi o rozmiarze 20 cali, znaczki V8 na błotnikach oraz nowy układ wydechowy z czterema wylotami. Opcjonalnie dostępny będzie pakiet Blackline Specification, obejmujący ciemne wykończenie nadwozia.

Bentley Flying Spur V8

Podobnie jak dotychczas, luksusowa kabina Bentley’a Flying Spur pomieści – w zależności od wersji – czterech lub pięciu podróżujących. W standardzie nabywca otrzyma elementy z drewna orzechowego Crown Cut. Kupujący będzie mógł jednak wybrać jeden z 7 innych fornirów drewnianych lub włókna węglowego o wysokim połysku. Na liście opcji znajdzie się także obrotowy wyświetlacz systemu info-tainment.

Bentley Flying Spur V8

Bentley Flying Spur V8 trafi do pierwszych klientów pod koniec tego roku, póki co na rynki Wielkiej Brytanii i Europy. Do pozostałych krajów trafi w przyszłym roku. Samochód można już zamawiać.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama