Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody elektryczne

Izera uchwycona na pierwszych zdjęciach. Polski elektryk już na drogach

Polski samochód elektryczny Izera został uchwycony na pierwszych zdjęciach podczas testów drogowych – co ciekawe, zdjeciami pochwaliło się GDDKiA. Póki co jednak nie była to jazda po drogach publicznych.

Opublikowano

w dniu

Izera hatchback
Fot. gddkia.pl / Izera hatchback

Pod koniec lipca świętowaliśmy premierę szumnie zapowiadanego prototypu polskiego samochodu elektrycznego Izera. Teraz Izerę możemy podziwiać nie tylko w świetle reflektorów, ale również na drogach. Co ciekawe, drogowymi zdjęciami polskiego elektryka pochwaliła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Izera po raz pierwszy na drogach – czyżby dobry znak?

Prototyp elektrycznego hatchbacka został uchwycony za zamkniętym dla ruchu fragmencie południowej obwodnicy Warszawy (S2), którego otwarcie zaplanowano na grudzień bieżącego roku. Drogę ekspresową wykorzystano jako plan zdjęciowy do sesji realizowanej na potrzeby mediów. Przejażdżka odbyła się prototypem, który pokazywano w lipcu. Jest to pięciodrzwiowy elektryczny hatchback, który jeszcze nie uzyskał homologacji drogowej. Próżno zatem szukać na nim tablic rejestracyjnych. 

Izera hatchback

Fotografie Izery możemy zobaczyć na mediach społecznościowych GDDKiA – głównie na Facebooku, choć i na koncie na Twitterze pojawiły się cztery zdjęcia. Widoczna na nich jest czerwona Izera hatchback. Sama Izera nie wspomina jednak nic o wydarzeniu na swojej stronie internetowej, podobnie zresztą jak ElectroMobility Poland.

ZOBACZ TAKŻE
Polska marka samochodów wchodzi na rynek. Izera pokazała dwa modele

Póki co wiele kwestii owianych jest tajemnicą

Prace nad polskim elektrykiem trwają już od kilku lat. Zaczęło się od powstania firmy ElectroMobility Poland (EPM) w 2016 roku (stworzyły ją firmy Energa, Enea, PGE i Tauron). W 2017 roku mogliśmy zobaczyć niezbyt imponujące projekty karoserii, za to pokazane w lipcu prototypy elektrycznego hatchbacka i SUV-a zrobiły już dobre wrażenie.

Izera hatchback

Póki co Izera stanowi wciąż projekt, którego wiele szczegółów, w tym parametry układu napędowego, pozostaje tajemnicą. Nie wskazano jeszcze lokalizacji fabryki, która powinna rozpocząć produkcję nowego auta w 2023 roku. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że tym razem projekt polskiego samochodu elektrycznego dojdzie do skutku.

5/5 (liczba głosów: 1)

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama