Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Renault Talisman po liftingu – drobne, lecz ważne zmiany

Na targach w Genewie zadebiutuje zmodernizowane Renault Talisman. Stylistycznie zmian nie ma zbyt wiele. Wzbogacono natomiast wyposażenie i zmodyfikowano gamę silników.

Renault Talisman FL

Po 5 latach od rynkowego debiutu doczekaliśmy się modernizacji francuskiego przedstawiciela klasy średniej. Renault Talisman po liftingu – pomimo niewielkich zmian wizualnych – otrzymał kilka istotnych ulepszeń.

Renault Talisman FL – małe, lecz istotne zmiany

Pod względem stylistycznym zakres zmian w Renault Talismanie jest podobny co w zaprezentowanym niedawno Megane. Odmłodzony model najłatwiej rozpoznać po tylnej partii nadwozia, gdzie pojawiły się zmodyfikowane lampy z innym wypełnieniem kloszy (podobnym do Megane). Zdobi je teraz chromowana listwa niczym w Skodzie Superb czy Audi A6. Na dachu pojawiła się antena w kształcie rekiniej płetwy. Oprócz tego można liczyć na nowe wzory felg o rozmiarach od 16 do 19 cali oraz wzbogaconą paletę kolorów nadwozia.

Renault Talisman FL

Fot. netcarshow.com

Mniej zmian wprowadzono w przedniej partii nadwozia. Co prawda, zmodyfikowano zderzak  z chromowanymi listwami i profil atrapy chłodnicy, jednak ciężko to wychwycić na pierwszy rzut oka. Pojawiły się reflektory LED z opcjonalnym oświetleniem matrycowym, wykorzystujące tzw. dynamiczne kierunkowskazy. Renault zapewnia, że zapewniają one dużo większy zasięg i są bardziej przyjazne dla innych użytkowników dróg.

Lepsza ergonomia i bogatsze wyposażenie

W kabinie również nie wprowadzono zbyt wielu zmian. Główną nowością jest wprowadzenie nowego systemu Easy Link  z funkcjami Apple CarPlay i AndroidAuto. Wyświetlacz ma teraz 9,3 cala przekątnej (dotychczas było to 8,7 cala). Co ważne, poprawiono także ergonomię obsługi, m.in. poprzez wprowadzenie fizycznych przycisków do obsługi klimatyzacji i wyposażeniu pokręteł w wyświetlacze temperatury. Powiększono także uchwyty na kubki i wprowadzono przycisk „auto hold”. Przyciski do obsługi tempomatu powędrowały w końcu na kierownicę. 

Wyposażenie francuskiego modelu klasy średniej wzbogacono o bezprzewodową ładowarkę do telefonów, samościemniające się lusterko wsteczne oraz w pełni cyfrowe zegary  o przekątnej 10,2 cala (wcześniej były tylko częściowo wirtualne). Bedą one w standardzie od wersji Intens. Warto też wspomnieć o systemie Highway&Traffic Jam Companion zapewniający półautonomiczną jazdę w zakresie prędkości od 0 do 160 km/h. Będzie on dostępny z aktywnym zawieszeniem, przekładnią automatyczną EDC oraz systemem 4Control.

Renault Talisman FL

Fot. netcarshow.com

Gamę jednostek napędowych wzbogaci turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1,3 l, oferująca 160 KM i 270 Nm. Poza nią paleta pozostanie bez zmian. Dostępne będą 1,8-litrowy benzyniak o mocy 225 KM i maksymalnym momencie obrotowym 300 Nm, którą ostatnio mieliśmy okazję testować oraz turbodiesle 1,7 o mocach 120 i 150 KM oraz 2,0 dCi, generujący 160 lub 200 KM.

Zmodernizowane Renault Talisman trafi do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku. Samochód oficjalnie zadebiutuje na początku marca podczas targów Genewie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama