Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Fascynacje

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel – godne upamiętnienie historii

Bugatti pokazało nową limitowaną wersję swojego hipersamochodu, która garściami czerpie z tradycji. Chiron Sport Les Legendes du Ciel to coś więcej niż nowa wersja ultraszybkiego Bugatti – to godny hołd dla bogatej historii marki.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel

Bugatti Chiron zadebiutowało w 2016 roku jako następca słynnego hipersamochodu Veyron. Plany producenta zakładają zbudowanie 500 egzemplarzy pojazdu. Pomimo ograniczonej produkcji samochód doczekał się już kilku wersji specjalnych, w tym jeszcze bardziej ekstremalnej odmiany Pur Sport. Teraz ofertę wzbogaca limitowany do 20 egzemplarzy Chiron Sport Les Legendes du Ciel, który garściami czerpie z bogatych tradycji francuskiej marki. Każdy z nich kosztuje 2,88 miliona euro, czyli około 3,4 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE
Bugatti Chiron Pur Sport - czysta adrenalina

Bugatti Chiron Les Legendes du Ciel – legenda wciąż żywa

Wersja ta odnosi się do sukcesów marki w przemyśle lotniczym i wyścigach na początku XX wieku. – Bugatti było blisko związane z lotnictwem od czasu założenia firmy ponad 110 lat temu. Wielu odnoszących sukcesy kierowców wyścigowych Bugatti, takich jak Albert Divo, Robert Benoist i Bartolomeo „Meo” Constantini, latało dla francuskich sił powietrznych, a legenda francuskich lotników Rolland Garros prywatnie jeździło Bugatti Type 18, aby poruszać się tak szybko jak w powietrzu – powiedział prezes marki Stephan Wilkenmann. Dlatego dzisiaj mamy obowiązek oddać hołd legendom – dodał.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel

Pojazd oparto na Chironie Sport, jednak wyposażono go w ekskluzywne elementy na zewnątrz oraz wewnątrz. Chiron Sport Les Legendes du Ciel otrzymał matowoszare nadwozie w kolorze nazwanym przez Bugatti Gris Serpent. Nadwozie zdobi szeroki, błyszczący biały pasek, który biegnie przez całą długość. Tuż za przednim błotnikami, na progach, znajdują się niebiesko-biało-czerwone kolory symbolizujące francuską flagę. Obramowanie atrapy chłodnicy w kształcie podkowy ma czarne błyszczące wykończenie, a wąskie wsporniki grilla wykonano z laserowo wycinanego i głęboko tłoczonego aluminium.

ZOBACZ TAKŻE
Bugatti Bolide - tak estremalne, że ciężko uwierzyć. Pobić kolejny rekord

Daje poczucie wyjątkowości

Warto też wspomnieć o osłonie układu wydechowego, która powstała za pomocą druku 3D i stworzono ją z odpornego na wysoką temperaturę materiału Inconel. Tylną część pojazdu zdominowało osłonięte włókno węglowe. Na przednich błotnikach znajduje się logo silnika lotniczego.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel

Sporo ciekawych akcentów pojawiło się także w kabinie. Wśród nich są m.in. logo silnika lotniczego ze śmigłem za zagłówkach siedzeń oraz na aluminiowej części konsoli środkowej, numerację edycji specjalnej, wykonane na zamówienie progi, logo „Les Legendes du Ciel” wyświetlane na ziemi oraz nawiązują do siedzień samolotów z początku XX wieku skórę Gaucho. Opcjonalnie kupujący mogą się zdecydować na komfortowe siedzenia i dwupanelowy dach Sky View.  Na drzwiach jest też naszkicowana ręcznie scena wyścigów między Bugatti Type 13 a samolotem Nieuport 17 z początku XX w.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel

Solidna baza

Układ napędowy jest identyczny co w Chironie Sport. Mamy więc poczwórnie doładowaną 8-litrową jednostkę W16 o mocy 1500 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1600 Nm. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 420 km/h.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama