Connect with us

Ford Bronco na oficjalnym filmie. Będą aż trzy wersje nadwozia

Ford Bronco to z całą pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Nowa odsłona kultowego SUV-a ma być dostępna w aż trzech różnych wariantach nadwozia, o czym świadczy opublikowane przez Forda zdjęcie.

Opublikowano

w dniu

Ford Bronco
Fot. ford.com / Ford Bronco

Po 24 latach do salonów powróci kultowy amerykański SUV. Nowy Ford Bronco zadebiutuje dosłownie za kilka dni, a jego premierę transmitować będą takie stacje jak ESPN, ABC News czy nawet National Geographic. Zainteresowanie kupnem będą mogli od razu w momencie prezentacji zarezerwować pojazd, pod warunkiem wpłaty stu dolarów depozytów. Aby podgrzać atmosferę przed premierą słynnego kanciastego SUV-a, amerykański producent opublikował zdjęcie przedstawiające sylwetki wszystkich trzech wersji nowego Bronco. 

ZOBACZ TAKŻE
Ford potwierdził powrót ikony. Nowe Bronco w 2020 r.

Nowy Ford Bronco pod trzema postaciami

Wynika z niego, że nowy Ford Bronco dostępny będzie w trzech różnych wariantach nadwozia – dwudrzwiowym, czterodrzwiowym oraz bardziej sportowo stylizowanym o jakże prozaicznej nazwie Sport. Co prawda, na zdjęciu widać tylko ciemne sylwetki tych aut, jednak na opublikowanym na oficjalnym kanale Forda na YouTube materiale promocyjnym widać całą “rodzinkę” Bronco bez kamuflażu. Co prawda, tylko przemykają szybko przez ekran, jednak już wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Oficjalne hasło nowego modelu brzmi “Built Wild”. 

Z materiału wideo można śmiało wywnioskować, że Ford postawił na kanciastą stylistykę w stylu retro, co akurat należy uznać in plus. Ciekawostką będzie 6-biegowa manualna skrzynia ze specjalnym przełożeniem C (Crawl), służącego do bardzo powolnej jazdy (pełzania), co może być przydatne np. podczas jazdy po skałach. Będzie ona współpracować ze znanym z Mustanga silnikiem 2.3 Ecoboost a sam napęd otrzyma dwie blokady mechanizmów różnicowych  – przednią i tylną.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Ford Focus Kombi ST-Line (182 KM) - przedsmak emocji

Dobry w teren

Ford Bronco nie otrzyma jednak stałego napędu na wszystkie koła, lecz dołączany. Do jazdy po zwykłych drogach posłuży tryb 2WD przenoszący moment obrotowy na tylną oś. Do jazdy w ciężkim terenie posłuży zaś tryb 4WD Low, który redukuje przełożenia poszczególnych biegów. W gamie jednostek napędowych pojawi się także wersja V6 z silnikiem 2.7 Ecoboost rozwijającym 330 KM i 542 Nm. 

Ford Bronco

Ford Bronco skorzysta z płyty podłogowej T6 stosowanej w Rangerze. Ford podkreśla dobre właściwości terenowe nowego Bronco. Natomiast odmianie Sport ma być bliżej do Escape’a.

Powrót po 24 latach

Premiera nowego Forda Bronco odbędzie się już 13 lipca. Niewykluczone, że samochód trafi także do Europy, gdyż firma zastrzegła znak towarowy na Starym Kontynencie. Takie powroty to my lubimy!

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama