Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Nowy Cadillac Escalade w wersji EV z zasięgiem 400 mil?

W gamie nowego Cadillaca Escalade ma znaleźć się m.in. wersja z napędem elektrycznym. Tym razem samochód zaimponuje nie tylko rozmiarami, ale także… zasięgiem wersji EV wynoszącym aż 400 mil.

Obecny Cadillac Escalade

Premiera wielkiego amerykańskiego SUV-a zbliża się wielkimi krokami. Nadchodząca 5 generacja Cadillaca Escalade poza ogromnym i masywnym nadwoziem oraz przestronną oraz luksusową kabiną zaoferuje coś naprawdę ciekawego. Otóż w ofercie napędowej popularnego w USA „full size SUV-a” po raz pierwszy w historii znajdzie się… wersja z napędem elektrycznym.

Escalade EV przełamie stereotypy

Tym samym zostaną przełamane aż dwa stereotypy. Pierwszy mówiący o tym, że Escalade musi być paliwożerny… a drugi dotyczy niewielkiego zasięgu aut elektrycznych. Doniesienia z Cadillac Society mówią o możliwości przejechania nawet 400 mil na jednym ładowaniu (644 km). To tyle samo lub więcej niż niejednym aucie spalinowym!

Elektryczny Escalade będzie miał jeden z największych zasięgów wśród pojazdów elektrycznych, przebijając tym swojego głównego rywala – Teslę Model X – o 75 mil (325 wobec 400 w Cadillacu).

Czy to realne?

Pozostaje jeszcze kwestia baterii. Elektryczny Escalade potrzebować będzie ogromnych akumulatorów, żeby zapewniły one autu tak wysoki zasięg. Ciekawe, jak konstruktorzy rozwiążą problem wysokiej masy własnej, gdyż już spalinowe wersje będą zapewne ważyły sporo, a co dopiero odmiana elektryczna z ciężkimi bateriami. Cóż, czas pokaże.

Elektryczny Cadillac otrzyma – niczym Tesla – system częściowo autonomicznej jazdy. Nowy Escalade w wersjach spalinowych zadebiutuje w przyszłym roku, a do sprzedaży trafi na początku 2021 r. Na wariant EV będziemy musieli zaczekać kilka kolejnych lat, dopóki nie nastąpi zapowiadana na zbliżającą się dekadę rewolucja w dziedzinie elektromobilności.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama