Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Polestar przyjmuje pierwsze zamówienia na model 1

Można już nabyć najnowsze coupe wyodrębnionej niedawno przez Volvo marki. Wystarczy wpłacić zaliczkę w wysokości 2500 dolarów. Możliwość zamówienia występować będzie także w Polsce.

Marka Polestar, będąca do tej pory nadwornym tunerem Volvo, istnieje od 2017 r. jako osobna marka. Jej pierwszym modelem było luksusowe coupe 1, bazujące na Volvo S90. Samochód otrzymał mocny napęd hybrydowy i szereg ekskluzywnych dodatków.

Auto jest hybrydą typu plug-in. Rozwija ona 600 KM i okrągłe 1000 Nm, osiągane za pomocą 2-litrowego silnika benzynowego R4 z turbodoładowaniem oraz dwóch jednostek elektrycznych. Samochód wyróżnia się dużym zasięgiem na samym prądzie, wynoszącym aż 150 km. Motor spalinowy ma 380 KM i napędza koła przednie, a silniki elektryczne oś tylną.

Polestar 1 bazuje na dobrze znanej z modeli Volvo platformie SPA. Karoserię auta wykonano z włókien węglowych. Nadwozie eleganckiego coupe mierzy 4,5 m długości, czyli blisko 0,5 m mniej niż S90.

Fot. netcarshow.com

Samochód kosztuje od 150 000 dolarów, tj ok. 600 000 zł. Chętni na zakup auta muszą wpłacić zaliczkę w wysokości 2500 dolarów. Polestar występować ma póki co w 18 krajach. Co ciekawe, wśród nich znalazła się Polska.

Chętnych na zakup modelu 1 nie brakuje. Producent zakładał produkcję na poziomie ok. 500 egzemplarzy rocznie, a zainteresowanie pojazdem wyraziło do tej pory aż 6000 klientów.

Obecnie marka planuje ekspansję modelową. W najbliższych latach ukaże się elektryczny sedan o nazwie 2, a także elektryczny SUV, oznaczony jako 3.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama