Czego szukasz?

Samochody

Elektryczny koncept Lexusa zadebiutuje na targach w Tokio

Podczas odbywających się w październiku targów w Tokio Lexus zaprezentuje koncept pierwszego elektrycznego modelu w historii marki. Ukaże on też zmiany w języku stylistycznym producenta.

Lexus LF-FC Concept - koncept modelu z napędem wodorowym

Znana z wielu modeli hybrydowych japońska firma zapowiedziała, że jeszcze w tym roku – podczas salonu motoryzacyjnego w Tokio – zadebiutuje koncept pierwszego elektrycznego modelu.

Koncept zapowiadający następcę CT?

Pojazd przybierze postać kompaktowego hatchbacka. Jego charakterystycznym elementem będzie grill w kształcie klepsydry, który być teraz jeszcze bardziej zaakcentowany. Podobne zmiany w stylistyce czekają także pozostałe modele Lexusa.

Niewykluczone, że samochód skorzysta z nowej modułowej platformy e-TNGA przeznaczonej dla aut z napędem elektrycznym. Zostanie ona opracowana przez Toyotę wspólnie z Subaru, Mazdą i Daihatsu. O sojuszu Toyoty z Mazdą pisaliśmy już wcześniej.

Ambitne plany Toyoty

Czyżby taki miałby być właśnie następca Lexusa CT? Toyota zapowiedziała, że do 2025 r. zaoferuje 10 modeli z napędem czysto elektrycznym (włączając w to Lexusa). Japoński koncern planuje do tego czasu sprzedawać rocznie milion samochodów elektrycznych i 4,5 miliona hybryd. Do tego czasu wszystkie modele Lexusa mają być zelektryfikowane (napęd hybrydowy, wodorowy lub czysto elektryczny). Zapowiadany koncept może zwiastować nadchodzącą elektryczną ofensywę Toyoty. Póki co nie Lexus nie zdradził zbyt wielu szczegółów na temat prototypu.

Japończycy będą mieli z kim rywalizować, bowiem Mercedes już w 2017 r. przedstawił prototyp elektrycznego hatchbacka EQA. Miał on 272 KM, a jego zasięg wynosił ok. 400 km. Należy też wspomnieć o Genesisie, który podczas kwietniowych targów w Nowym Jorku zaprezentował koncept Mint o zasięgu 322 km.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama