Connect with us

Czego szukasz?

Fascynacje

Bentley Continental GT Speed Convertible – mocne powitanie sezonu

Zaledwie parę tygodniu po ujawnieniu topowego wariantu swojego coupe Bentley zaprezentował model Continental GT Speed Convertible. Samochód stanowi naprawdę mocny i szybki akcent na początek sezonu na jazdę z otwartym dachem

Bentley Continental GT Speed Convertible

Zaledwie parę tygodni po premierze wersji coupe pojawił się Bentley Continental GT Speed Convertible. Samochód jest równie imponujący i majestatyczny co wersja coupe. Auto posiada miękki składany dach, który otwiera się i zamyka w ciągu 19 sekund.Jest on dostępny w siedmiu kolorach: niebieskim, czarnym, bordowym i szarym. Ponadto jego wewnętrzna wyściółka występuje w aż ośmiu odcieniach, w tym New Red oraz Magnolia.

Bentley Continental GT Speed Convertible – szybki i luksusowy

Podobnie jak odmiana coupe, Continental GT Speed Convertible posiada 6-litrową jednostkę W12 z podwójnym doładowaniem, rozwijającą 660 KM oraz 900 Nm. Moc trafia na obie osie za pomocą 8-stopniowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Tak wysoka moc i moment obrotowy zapewniają temu ważącemu przeszło 2 tony kolosowi świetne osiągi. Przyspieszenie od 0 do 60 mph (97 km/h) wynosi raptem 3,6 sekundy, zaś prędkość maksymalna dochodzi aż do 208 mph (335 km/h). Oznacza to zatem, że wersja z otwartym dachem jest o jedną dziesiątą sekundy wolniejsza od coupe, jednak ma identyczną prędkość maksymalną.

Bentley Continental GT Speed Convertible

Oprócz dużej mocy Bentley Continental GT Speed Convertible posiada technologię, dzięki której radzi sobie dobrze z zakrętami. Mowa tu o inteligentnym napędzie 4×4, tylnej osi skrętnej oraz elektronicznie sterowanym tylnym mechanizmie różnicowym. Ponadto najnowszy kabriolet brytyjskiej marki posiada aktywne zawieszenie pneumatyczne z adaptacyjnymi amortyzatorami i systemem kontroli przechyłów. Na liście opcji znajdą się natomiast ceramiczno-węglowe tarcze hamulcowe.

ZOBACZ TAKŻE
Bentley Continental GT Speed - najszybszy w historii. Ponad 330 km/h

Bogate możliwości personalizacji

Pod względem wizualnym Bentley Continental GT Speed Convertible różni się od standardowego modelu standardowo przyciemnianą siatką na atrapie chłodnicy czy bardziej masywnymi progami bocznymi. Samochód wyposażono także w 22-calowe kute obręcze, występujące w kolorach Dark Tint, Bright Silver oraz Black Gloss.

Bentley Continental GT Speed Convertible

W kabinie natomiast znajdziemy dwukolorową tapicerkę ze skóry i alcantary, dostępna w 15 głównych i 11 dodatkowych kolorach. Kierownicę pokrywa z kolei sztuczny zamsz. Siedzienia i obicia drzwi otrzymały pikowany wzór w kształcie diamentu. Kabinę ożywiają też okleiny w kolorze Piano Black, Crown Cut Walnut, Dark Stain Burr Walnut i Dark Fiddleback Eucalyptus. Podróż z otwartym dachem umila także nawiew ciepłego powietrza na szyję, który zintegrowano z zagłówkiem.

Bentley Continental GT Speed Convertible

Bentley nie pochwalił się jeszcze ceną ani specyfikacją swojego kabrioletu. Nie wskazał też, kiedy auto pojawi się na rynku, jednak można przypuszczać, że nastąpi to w okolicach lata.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama