Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Ford Bronco Raptor na pierwszym zwiastunie. Debiut w przyszłym roku

Amerykański producent oficjalnie zapowiedział topową wersję swojej terenówki. Nowy Ford Bronco Raptor zadebiutuje w przyszłym roku, zaś już teraz możemy podać wam garść szczegółów na jego temat.

Opublikowano

w dniu

Ford Bronco
Fot. ford

Przy okazji ubiegłorocznej premiery nowego Forda Bronco wielu liczyło, że – podobnie jak poprzednicy – samochód będzie też dostępny z jednostką V8. Parę miesięcy potem okazało się jednak, że tak nie stanie, a nowy Bronco pozostanie przy maksymalnie 6 cylindrach. Na szczęście Ford pomyślał też o szukających mocniejszych wrażeń i postanowił wprowadzić na rynek topową wersję Raptor. Już we wrześniu zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje o nim, jednak dopiero teraz producent podzielił się oficjalnym zwiastunem nowej wersji i zdradził, kiedy możemy się jej spodziewać i co ze sobą przyniesie.

Ford Bronco Raptor zapowiada niezłe emocje

Dyrektor generalny Forda, Jim Farley, umieścił na swoim koncie na Twitterze krótki film, na którym widać ujęcia z Bronco Raptorem. Jednocześnie potwierdza on, że samochód zadebiutuje w 2022 roku. Co prawda, już znacznie wcześniej fotografom udawało się uchwycić zamaskowane egzemplarze Bronco Raptora podczas testów przedprodukcyjnych, jednak były one mocno zakamuflowane. Wiadomo jednak, że auto otrzymało szersze błotniki oraz podwyższony prześwit. Na opublikowanym przez Farley’a zwiastunie widać także nową atrapę chłodnicy z dużym napisem FORD, która nawiązuje do uznanego modelu F-150 Raptor. Grill ma także trzy światła do jazdy dziennej, które umieszczono pośrodku, co oznacza, że będzie on powiększony względem standardowego.

Oczywiście nie zabraknie umieszczonych w różnych partiach nadwozia i wnętrza plakietek z napisem „Raptor”. Pod maską nowego Bronco Raptora znajdzie się podwójnie doładowana jednostka V6. Może to być 3-litrowa jednostka rodem z Explorera ST o mocy 400 KM lub 3.5-litrowa konstrukcja z F-150 Raptora, rozwijająca 450 KM. Z uwagi na kompaktowy charakter Bronco stawiamy jednak na tę pierwszą opcję. Ford połączy dodatkową moc SUV-a z większymi możliwościami terenowymi, co obejmie poszerzone i podniesione nadwozie, terenowe opony oraz dodatkowe osłony podwozia. Warto wspomnieć, że najmocniejszy z dotychczasowych wariantów Bronco ma 2.7-litrowe V6 biturbo o mocy 314 KM.

ZOBACZ TAKŻE
Ford Bronco nie otrzyma jednostki V8. Będzie jednak Raptor

Bronco zalicza poślizg, ale jest iskierka nadziei dla Europy

Warto jednak wspomnieć, że Ford ma obecnie zaległości w realizacji zamówień na Bronco. Zatem plany dotyczące wprowadzenia Raptora do sprzedaży zweryfikują realia rynkowe. Co z Bronco w Europie? Otóż także na Starym Kontynencie planowany SUV Bronco Sport zalicza niemały poślizg. Jim Farley wspominał także, że chciałby wprowadzić pozostałe warianty Bronco jako naturalną konkurencję dla Land Rovera Defendera. Zaznaczył, że wszystko zależy od decyzji europejskiego oddziału Forda (Ford of Europe). Na szczęście Ford zarejestrował nazwę Bronco w Unii Europejskiej oraz na innych rynkach na całym świecie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama