Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Aston Martin DBS SuperLeggera – sportowiec z klasą

Brytyjska marka zaprezentowała właśnie swój nowy flagowy model. Samochód zastąpi Vanquisha S i jest jednym z najszybszych i najmocniejszych modeli w historii Astona Martina.

Opublikowano

w dniu

Fot. netcarshow.com / Aston Martin DBS SuperLeggera

Samochód bazuje na aluminiowej ramie przestrzennej z modelu DB11. W odróżnieniu do słabszego modelu DBS otrzymał kompozytowe elementy, przez co jego masa spadła o 70 kg w porównaniu do DB11. Nadal waży jednak blisko 1700 kg.

Fot. netcarshow.com

Stylistycznie nowemu Astonowi najbliżej do V8 Vantage, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę tylną część nadwozia z wąskimi światłami i czterema końcówkami układu wydechowego. DBS SuperLeggera mierzy 4,71 m, 2,15 m szerokości (z lusterkami) oraz 1,28 m wysokości. Rozstaw osi wynosi niecałe 2,81 m. Nowy Aston Martin wyróżnia się dużym grillem oraz wlotami powietrza na masce.

Luksus idzie w parze z osiągami

Kabina także przypomina modele V8 Vantage i DB11. Masywny i świetnie wykończony kokpit szczelnie otula kierowcę. Ciekawie wyglądają fragmenty foteli i podłokietnika, obszyte pikowaną skórą oraz mocno spłaszczona kierownica. Jak przystało na luksusowe coupe, wnętrze DBS-a zapewnia wysoki poziom komfortu i bogate wyposażenie, w tym audio firmy Bang&Olufsen.

Fot. netcarshow.com

Sercem Astona DBS-a SuperLeggery jest podwójnie doładowane V12 o pojemności 5,2 l. Jednostka wytwarza 715 KM i 900 Nm. Za przeniesienie napędu na tylną oś z mechaniczną „szperą” odpowiada 8-biegowa skrzynia automatyczna firmy ZF. Od 0 do 100 km/h auto rozpędza się w 3,4 s i rozwija 340 km/h. Prowadzenie w zakrętach poprawia seryjne adaptacyjne zawieszenie, oferujące 3 tryby pracy.

Aston Martin DBS SuperLeggera pojawi się na rynku w ostatnim kwartale bieżącego roku. Ceny pojazdu startują z pułapu 274 995 euro, czyli ponad 1,19 mln zł. Trzeba przyznać, że Brytyjczycy wiedzą, jak stworzyć prawdziwe Gran Turismo.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama