Czego szukasz?

Samochody

Mercedes-AMG A 35 podrasowany przez Brabusa

Niemiecki tuner wziął na warsztat kompaktowego Mercedesa, czyniąc z niego ciekawą alternatywę dla mocniejszej wersji A 45 S. Wzrost mocy idzie w parze z tuningiem wizualnym. Klasa A od Brabusa mocno przyciąga uwagę.

Mercedes-AMG A 35 od Brabusa

Spece z Brabusa po raz kolejny wykazali się sporą wprawą w ulepszaniu sportowych Mercedesów. Tym razem „ofiarą” niemieckiego tunera padł bazowy model z rodziny AMG – kompaktowy A 35. Trzeba przyznać, że efekt końcowy robi naprawdę dobre wrażenie.

Jeszcze bardziej zadziorny

Niemcy nie byliby sobą, gdyby poprzestali tylko na tuningu optycznym. Wzrost mocy jest zauważalny i – co równie ważne – przekłada się na osiągi. Mercedes A 35 Brabus otrzymał dwa pakiety modyfikacji. Pierwszy z nich o nazwie PowerXtra zapewnia przyrost do 350 KM i 460 Nm (wzrost o 44 KM i 60 Nm). Zawiera on zmiany w mapie silnika i doładowaniu.

Brabus zadbał nie tylko o wzrost mocy, ale także o odpowiednią oprawę wizualną. Już standardowy Mercedes-AMG A 35 rzuca się w oczy swoim agresywnym nadwoziem.

Przemiana w Brabusa

Dla bardziej wymagających przewidziano wariant PowerXtra+, który zmienia A 35 w B 35 S. Niemiecki tuner dorzuca zastosował w nim zmodyfikowane i większe spoilery na zderzakach oraz klapie bagażnika, tylny zderzak z wersji A 45, cztery końcówki układu wydechowego ze stali nierdzewnej z opcjonalnymi karbonowymi osłonami oraz 19-calowe czarne felgi Brabus Monoblock T. Nie zabrakło oczywiście napisów BRABUS, np. na klapie bagażnika oraz wydatnej litery B (logo Brabusa), zastępującej gwiazdę Mercedesa na atrapie chłodnicy.

Fot. brabus.com

Odmiana B 35 S rozwija 365 KM i 486 Nm. Moc jest przenoszona na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 s, czyli o 0,3 s szybciej niż standardowy A 35 AMG i o 0,5 s wolniej niż A 45 AMG S.

Premiera nowego Brabusa odbędzie się już we wrześniu podczas targów Frankfurt Motor Show. Samochód z pewnością przyciągnie sporo uwagi, podobnie jak jego krewni z rodziny AMG.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama