A gdyby tak z BMW X7 zrobić pick-upa? - motohigh.pl
Nasze social media

Samochody

A gdyby tak z BMW X7 zrobić pick-upa?

Właśnie takie zadanie stażyści w BMW, tworząc jednego z najbardziej luksusowych pick-upów na rynku. Efekt finalny robi wrażenie. Szkoda tylko, że X7 pick-up jest… konceptem.

Opublikowano

w dniu

BMW X7 pick-up concept
Fot. netcarshow.com / BMW X7 pick-up concept

Inżynierowie BMW najwyraźniej pozazdrościli Mercedesowi klasy X i postanowili pokazać na co ich stać. W tym celu zlecili grupie stażystów stworzenie konceptu samochodu na bazie istniejącej konstrukcji. Cel był jeden – stworzyć auto marzeń. Zadanie nie było łatwe, ale adepci podeszli do wyzwania równie niekonwencjonalnie co jego pomysłodawcy. Bazą projektu stał się testowy egzemplarz flagowego SUV-a X7, który normalnie skończyłby swój żywot na złomowisku. Samochód napędza podwójnie doładowana jednostka benzynowa o pojemności 3 l i mocy 340 KM.

BMW X7 jako pick-up?

Stażyści pracowali nad zleceniem aż 10 miesięcy. Efektem końcowym jest pięcioosobowy luksusowy pick-up. Co ważne, zmiany nie ograniczyły się tylko do skrócenia dachu i zbudowania „paki”. Zmieści się na niej nawet motocykl BMW  F 850 GS. Samochód wydłużono o 10 cm, a powierzchnię do załadunki wykończono egzotycznym drewnem. Co więcej, auto jest aż o 200 kg lżejsze od zwykłego X7. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu kompozytów wzmacnianych włóknem węglowym (CFRP), z których wykonano dach, tylne drzwi oraz tylną pokrywę.

BMW X7 pick-up concept

Fot. netcarshow.com

Przednia część nadwozia aż do słupków B wygląda identycznie jak w zwykłym X7. Idąc dalej w kierunku tyłu nadwozia zauważymy różnicę w postaci krótszych tylnych drzwi, nie wspominając o pace, która wymusiła zastosowanie nowych kloszy tylnych świateł. Inaczej wyglądają także końcówki układu wydechowego.

Trzeba przyznać, że efekt finalny stażystów robi wrażenie. BMW podkreśla, że jest to jednorazowy projekt i X7 w takiej postaci nie trafi do produkcji.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama