Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody elektryczne

Samochody niedostępne w Polsce – Ora Punk Cat. Chiński Garbus

Chyba każdy kojarzy kultowego Volkswagena Beetle. Okazuje się, że Chińczycy będą mieli swojego Garbusa i to już niebawem. Nazywa się on Ora Punk Cat i można go uznać za ciekawy przykład coraz popularniejszego w ostatnich latach restomoda.

Opublikowano

w dniu

Ora Punk Cat

Volkswagen Garbus to jedna z najbardziej znanych ikon motoryzacji. Przez kilkadziesiąt lat ubiegłego wieku wyprodukowano wiele milionów egzemplarzy. To właśnie on odpowiada m.in. za zmotoryzowanie Niemiec po II wojnie światowej. Przy okazji jego następca New Beetle zapoczątkował modę na samochody w stylu retro. Pełen obłości i okrągłych kształtów design pojazdu miał swoich naśladowców na całym świecie. Najwidoczniej swojego Garbusa zapragnęli mieć także Chińczycy. Ich propozycją jest Ora Punk Cat, która w dużym stopniu nawiązuje do kultowego Volskwagena.

Ora Punk Cat – Chińczycy zapragnęli własnego Garbusa

Autorem pojazdu jest młoda chińska firma Ora. Ten chiński producent elektrycznych samochodów osobowych i crossoverów z siedzibą w Baoding działa bowiem od 2018 roku. Marka należy do dużego chińskiego koncernu Great Wall Motors. Nazwa pojazdu została wybrana podczas konsultacji internetowej. Do wyboru były Cat Elf, Cat Punk, Royal Cat, Persian Cat oraz Big Orange Cat. Jak widać, wszystkie nazwy pochodzą od ras kotów. Ostatecznie wybór padł na Punk Cat. Warto dodać, że spośród czterech modeli, jakie firma obecnie oferuje, aż trzy mają nazwy wywodzące się od kotów: Good Cat, White Cat oraz Black Cat.

Ora Punk Cat

Producent podkreśla, że swoim nowym samochodem chce przede wszystkim przyciągnąć kobiety. Mówi się nawet, że nadwozie przypomina powóz – cóż, tu Chińczyków jeszcze bardziej poniosła wyobraźnia niż w przypadku samego nazewnictwa modeli. Faktycznie ilość “smaczków” stylistycznych może na to wskazywać. Są to np. dwukolorowe nadwozie, wystające chromowane zderzaki czy charakterystyczne felgi.

ZOBACZ TAKŻE
Stare Porsche 914 i 911 Turbo w nowym wydaniu. Moda na restomod(a)

Trochę kiczowate wnętrze w stylu retro

Nostalgiczny projekt w stylu retro otrzymało także wnętrze. Za nawiązującą do starych aut kierownicą znajduje się pojedynczy wskaźnik, który pokazuje aktualny tryb jazdy, prędkość oraz co najmniej dwa inne typy informacji, których jeszcze z zamieszczonych zdjęć nie dało się zidentyfikować. Powiewem współczesności jest duży poziomy (dotykowy) ekran systemu infotainment, który nieco kłóci się z minimalistycznym, wręcz ascetycznym wnętrzem. Dość nietypowo, nawet trochę kiczowato, prezentują się okrągłe otwory wentylacyjne w jasnej tonacji, obok których znajdują się elementy w kolorach zielonym, różowym oraz białym.

Ora Punk Cat

Producent nie podał jeszcze żadnych informacji na temat zasięgu ani pojemności akumulatora używanego w samochodzie. Modele tej marki są znane z przystępnej ceny i mają zwykle akumulatory LFP (litowo-żelazowo-fosforanowe). W ciągu najbliższych miesięcy chiński producent powinien ujawnić więcej szczegółowych informacji na temat nowego modelu.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama