Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Toyota Highlander trafi do Europy, w tym także do Polski

Po trzymaniu przez rok w niepewności japoński producent oficjalnie zapowiedział, że Toyota Highlander trafi na rynek europejski. 7-miejscowy hybrydowy SUV zawita na Stary Kontynent w przyszłym roku.

Opublikowano

w dniu

Toyota Highlander
Fot. toyota.com / Toyota Highlander

Toyota Highlander została zaprezentowana w ubiegłym roku. Jednak do tej pory nie było wiadomo, czy pojawi się ona w Europie. Japoński producent potwierdził, że tak się stanie. Duży 7-osobowy SUV z napędem hybrydowym zawita na rynki Europy Środkowej i Zachodniej w 2021 roku.

Toyota Highlander – na podbój Europy

Ten blisko 5-metrowy SUV (mierzy dokładnie 4,95 długości|) dotychczas znany był głównie w Stanach Zjednoczonych. Duże nadwozie wiąże się to także z pojemnym wnętrzem. Highlander pomieści 7 osób a pojemność bagażnika przy złożonym trzecim rzędzie siedzeń wynosi 658 litrów. Przy rozłożonym trzecim rzędzie jest to blisko 450 litrów a gdy złożymy oba rzędy to wtedy auto pomieści nawet 1909 l bagażu.

Fot. toyota.com / Toyota Highlander

 

Samochód powstał w oparciu o architekturę GA-K i korzysta z płyty TNGA. Toyota Highlander dostępna będzie wyłącznie z napędem hybrydowym. Jest on oparty na 2.5-litrowej jednostce benzynowej pracującej w cyklu Atkinsona oraz dwóch silników elektrycznych. Pierwszy z nich znalazł się przy przedniej osi zaś drugi napędza tylne koła. Łączna moc układu wynosi 244 KM a średnie zużycie paliwa według procenta wynosić ma 6,6 l/100 km. 

Przestronny i nowoczesny SUV

Samochód wyposażono w przełącznik trybów jazdy Drive Mode Select, pozwalający na wybór pomiędzy trybami ECO, NORMAL, SPORT oraz terenowy TRAIL. Można je aktywować także wtedy, gdy samochód porusza się wyłącznie w trybie elektrycznym (EV).

Wyposażenie seryjne japońskego SUV-a jest dosyć bogate. Obejmuje ono m.in. 12,3-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej z systemem nawigacji satelitarnej, wyświetlacz head-up na przedniej szybie, funkcję Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarkę do telefonu, wentylowane fotele czy wirtualne lusterko wsteczne o poszerzonym polu widzenia.

Fot. toyota.com / Toyota Highlander

Oprócz tego Toyota Highlander otrzyma wzbogacony pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense. Ma on zapobiegać kolizjom lub ograniczać ich skutki. W jego skład wchodzą m.in. układ wczesnego reagowania w razie zderzenia z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, adaptacyjny tempomat z funkcją uwzględniania znaków drogowych, system rozpoznawania znaków drogowych, asystent utrzymania pasa ruchu czy automatyczne światła drogowe.

Na rynku w przyszłym roku

Toyota Highlander trafi do sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku. Ceny auta pozostają jeszcze niewiadomą. Wśród konkurentów znajdą się zapewne Kia Sorento czy Hyundai Santa Fe.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama