Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Następca Nissana 370Z z techniką Mercedesa

Kontynuator słynnej linii sportowych Nissanów powstaje przy współpracy z Mercedesem. Samochód zadebiutuje w przyszłym roku. W gamie silników po raz pierwszy znajdzie się także jednostka czterocylindrowa.

NISMO, the heart and soul of Nissan performance for both the track and on the street, continues to raise the bar for straight-from-the-factory enthusiast vehicles. As the flagship of the Nissan Z® portfolio, the 2017 370Z NISMO embodies the spirit of NISMO – race-proven engineering that is attainable.

Obecnie oferowany 370Z jest w produkcji od 2009 r. i zdążył się już nieco zestarzeć. Pojawiały się już nawet pogłoski, że sukcesor japońskiego coupe będzie … crossoverem. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, zważywszy na status, jaki posiada linia modeli Z.

Następca Nissana 370Z powstaje razem z Mercedesem. Stylistycznie auto nawiązywać będzie do koncepcyjnego Nissana Gripz. Niewykluczone, że samochód otrzyma platformę MRA, znaną z Mercedesów klasy C i E. Możliwe jest też wykorzystanie nowej, aluminiowej platformy, przeznaczonej dla następcy SL-a.

Fot. netcarshow.com / Nissan Gripz Concept

Gamę jednostek napędowych po raz pierwszy w historii utworzą wyłącznie turbodoładowane silniki. Wśród z nich znajdzie się 4-cylindrowy motor, rodem z Mercedesa, o pojemności 2 litrów. Nie zabraknie także jednostki V6. Będzie to znany z Infiniti Q60 3-litrowy silnik z podwójnym doładowaniem.

Występować on ma w dwóch wariantach mocy – 300 i 400 KM. Mocniejsza wersja powinna trafić do topowej odmiany Nismo. W obecnym 370Z rozwija ona 350 KM. Być może paletę jednostek napędowych wzbogaci także wariant hybrydowy.

Następca japońskiego auta sportowego zadebiutuje w 2019 r., na 50-lecie premiery pierwszego modelu z serii Z – Datsuna 240Z. Nowej „Z-tce” przyjdzie się zmierzyć m.in. z powracającą po latach Toyotą Suprą i bijącym rekordy popularności Fordem Mustangiem.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama