Connect with us

Czego szukasz?

Samochody elektryczne

Renault Megane Electric już na drogach. Debiut niebawem

Podczas specjalnej konferencji Renault eWays: The Challenge into Zero Emissions, zaprezentowano Renault Megane Electric. Kompaktowy elektryczny hatchback od Renault zaoferuje nawet 450 KM zasięgu, zaś jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Renault Megane Electric

Jesienią ubiegłego roku Renault zaprezentowało koncepcję Megane eVision podczas wirtualnego eventu Renault eWays. Zapowiadało ono nowe wcielenie kompaktowego Megane, w tym jego pierwszą w pełni elektryczną wersję. Producent opublikował właśnie pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące nadchodzącego elektryka. Megane E-Tech Electric pokazano póki co w mocnym kamuflażu i zdradzono, że przechodzi ono obecnie testy drogowe. Sądząc po zdjęciach, będzie ono mieszanką hatchbacka, crossovera, a nawet minivana. Warto wspomnieć, że już w maju Renault pokazało pierwsze teasery  Megane E-Tech Electric, które przedstawiały fragment tylnej klapy oraz elementy nowoczesnego wnętrza.

Renault Megane Electric już wkrótce na rynku

Renault twierdzi, że pierwsze 30 prototypów przedprodukcyjnych zostało już zmontowanych i są gotowe do jazdy tego lata na drogach publicznych z inżynierami na pokładzie. Wszystkie samochody serii przedprodukcyjnej zostaną wyprodukowane w zakładzie w Douai i zamaskowane za wzorem zaprojektowanym specjalnie dla tego modelu przez dział designu Renault. Oryginalny wzór maskujący nawiązuje do nowego logo marki i daje efekt „rozmycia”. Wyróżnikiem auta jest nowe logo marki, które oczywiście dumnie wyeksponowano, jak przystało na Renault.

Renault Megane Electric

Wnętrze Megane E-Tech Electric prezentuje nowe podejście Renault do rozplanowania przestrzeni samochodu. Poprzez umieszczenie sterowania biegami przy kierownicy, na konsoli środkowej zwolniło się sporo miejsca na dodatkowe podstawki. Renault wprowadzi do modelu nowy system multimedialny My Link, który będzie obsługiwany za pomocą dużego ekranu dotykowego. Wraz z cyfrowymi zegarami, wyświetlacz utworzy kokpit w kształcie litery L.

ZOBACZ TAKŻE
Renault Megane E-Tech Electric na oficjalnym zwiastunie. Debiut wkrótce

Stylowy i praktyczny elektryk

Francuski producent potwierdził też, że Megane Electric powstanie na modułowej platformie CMF-EV, przeznaczonej do aut elektrycznych. Samochód skorzysta z silnika elektrycznego o mocy 217 KM, napędzającego przednie koła. Pakiet akumulatorów o pojemności 60 kWh zapewni zasięg na poziomie 450 km… przynajmniej według producenta. Podejrzewamy, że do gamy trafi też wersja z mniejszymi bateriami i o mniejszej mocy.

Renault Megane Electric

Megane Electric powinno doczekać się premiery w drugiej połowie bieżącego roku. Samochód odegra ważną rolę w planie Renault, zakładającym, aby do 2030 roku sprzedawać prawie wyłącznie pojazdy bezemisyjne. Konferencja Renault eWays, na której pokazano Megane Electric, przedstawia przyszłość marki i jej dążenie do bezemisyjności.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama