Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Samochody niedostępne w Polsce – Chevrolet Tahoe/Suburban

Na styczniowym salonie w Detroit zadebiutują nowe wcielenia Chevroletów Tahoe i Suburban. Zachowają one charakter poprzedników, stając się zarazem bardziej luksusowymi i nowoczesnymi SUV-ami.

Opublikowano

w dniu

Chevrolet Suburban
Fot. netcarshow.com / Chevrolet Suburban

Chevrolety Tahoe i Suburban to jedne z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się tzw. “full-size SUV-ów” w USA od przeszło 44 lat (ponad 25% sprzedaży w segmencie). Piąte wcielenie obu modeli zadebiutuje już w styczniu podczas targów Detroit. Podobnie, jak dotychczas, będą to bliźniacze konstrukcje, różniące się dosłownie kilkoma detalami i wielkością nadwozia.

Jeszcze większe, jeszcze przestronniejsze

Zmiany w obu autach widać już na pierwszy rzut oka. Agresywny i masywny pas przedni z relatywnie niewielkimi LED-owymi reflektorami i dużym grillem sprawia, że samochód może budzić respekt na drodze. Przywodzi on na myśl najnowsze Silverado. Ogromne nadwozia Suburbana i Tahoe staną się jeszcze większe. Liczący ponad 5,6 m SUV urośnie o 3,3 cm, podczas gdy Tahoe aż o 17 cm. Rozstaw osi obu modeli zwiększy się o 12,5 cm.

Chevrolet Tahoe

Fot. netcarshow.com / Chevrolet Tahoe

Dodatkowe centymetry oraz nowa platforma znajdą swoje odzwierciedlenie w kabinie obu aut, która ma być jeszcze bardziej przestronna. Całkowicie przeprojektowano także deskę rozdzielczą Chevroletów Tahoe/Suburban. Nadal jest ona masywna i kanciasta, jednak wygląda on teraz bardziej elegancko i nowocześniej. Centralne miejsce w górnej części kokpitu zajmuje wolnostojący dotykowy ekran systemu infotainment o przekątnej 10 cali. Do obsługi skrzyni biegów posłużą przyciski umieszczone po lewej stronie kokpitu.

Chevrolet Suburban - wnętrze

Fot. netcarshow.com

Full-size SUV” od Chevroleta będzie wyposażony w 3 rzędy siedzeń. Na liście opcji znajdzie się nowy system multimedialny dla pasażerów drugiego rzędu, korzystający z dwóch ekranów o przekątnej 12,6 cala. Tahoe i Suburban otrzymają także szereg systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy, jak np. systemy automatycznego hamowania czy rozpoznający pieszych, ostrzegający o zjechaniu z pasa ruchu czy asystent parkowania. Nie zabraknie także wyświetlacza head-up.

Tahoe i Suburban – SUV po amerykańsku

Gamę jednostek napędowych utworzą dobrze znane jednostki. Wśród nich znajdzie się m.in. znana z poprzednika 5,3-litrowa V8-ka o mocy 355 KM. Powyżej znajdzie się 6,2-litrowe V8 rozwijające 420 KM. Nowością będzie 3-litrowy turbodiesel V6 Duramax o mocy 277 KM i maksymalnym momencie obrotowym 460 Nm. Wszystkie jednostki będą sparowane z 10-biegową skrzynią automatyczną.

Chevrolet Suburban

Fot. netcarshow.com / Chevrolet Suburban

Pojawi się też niezależne zawieszenie tylnej osi, a na liście dodatków pojawi się aktywne zawieszenie Magnetic Ride Control oraz aktywne zawieszenie pneumatyczne.

Nowe Chevrolety Tahoe i Suburban pojawią się na rynku amerykańskim w połowie 2020 roku. Będą produkowane w fabryce koncernu GM w Arlington w stanie Teksas.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama



Reklama